NIEUWS UIT De twee Omnibarges tijdens de afbouw MALE1SIE Eerste tewaterlating Een paar maanden geleden vertelden wij u over de IHC werf op Pulau Jerejak, een eilandje voor de kust van Penang. De eerste opdracht: de bouw van twee 340 m3 IHC Omnibarges is intus sen voltooid. Beide bakken zijn op 8 december verleden jaar te- water gelaten. Dit geschiedde met behulp van door een Neder landse firma geleverde rubber rollen die met lucht waren op geblazen. Het ging op rolletjes, deze eerste tewaterlating op onze Maleisische werf. De twee Omnibarges worden - met een Giant 2300 voorzien van bakkenlaadinrichting - gebruikt voor een belangrijk karwei bij Johore Bahru, op de zuidpunt van Malakka, tegenover Singa pore. Tweemaal hoog bezoek De werf in Maleisië mag zich verheugen in de belangstelling van verschillende autoriteiten. Eind december kwam er tweemaal hoog bezoek. Op 28 december de zoon van de Sultan van Pahang, H. R. H. Tengku Mahkota van Pahang, Tengku Ahmad Shah Ibni Sultan Abu Bakar. Twee dagen later kwam de Eerste Minister van Malaysia, Zijne Excellentie Tun Haji Abdul Razak bin Hussein, vergezeld van en kele hoge regeringsfunctionarissen. Beide gezelschappen werden op het bedrijf rondgeleid. Erg veel belangstelling toonde men voor de twee Omnibarges. Het feit, dat de bouw van de bakken binnen de afgesproken tijd was voltooid, leverde "officiële complimentjes" op voor de wer kers op de IHC werf in Maleisië! Werfbeeid uit Maleisië Het ging op rolletjes! In tropisch water 40

Het Zeskant | 1973 | | pagina 4