hm 5^^w««n'S(w) erf Onze Argus-ogen hebben de afgelopen weken soms toch wel met verbazing en verbijstering de gebeurtenissen rond het ar beidsconflict in de groot-metaal gevolgd. Dat de IHC-bedrijven niet "buiten schot" bleven was te voorzien. En dat men tot actie overging was wellicht onvermijdelijk. Maar, mensen, mensen, moest dat nou op die manier! Met vaak veel misbaar en met zo veel onheuse bejegingen van diegenen, die er de voorkeur aan gaven te blijven doorwerken?! Het is met name deze kant van het gebeurde, waar - dachten wij zo - maar niet te veel op moet worden teruggekeken Bij veel tegenwoordig schijnt men elkaar gewoonweg niet te ver staan. Of het nou loononderhandelingen of kabinetsformatie be treft, men spreekt als het ware verschillende talen. Wij moesten hier aan denken bij het lezen van het verslag in het vorig Zes kant over de tewaterlating van het Noorse boorschip: "Nadat de doopvrouwe in vier verschillende talen de doopformule had uit gesproken Vier dezelfde talen was nog mooier geweest! Op het moment, dat wij deze regels schrijven, heerst er vreugde onder de vele Ajax-vrienden. De felbegeerde cup is weer wat dichter voor het grijpen gekomen. Om in stijl te blijven daarom maar wat voetbalnieuws van DMN. De voetbalvereniging van onze Noordwijkse collega's hield z'n jaarvergadering en in Domino werd daarin verslag gedaan. Wij lazen opmerkingen als "weinig beschikbare voetballers bij DMN"; het afgelopen jaar was reeds gebleken dat geen elftal meer samen te stellen is", etc. Toch laat men de moed niet zakken, daar bij DMN, want op dezelfde bladzijde van Domino staat, dat er bij voldoende deel name de traditionele wedstrijd Hal tegen Hal zal worden ge speeld. Daarvoor doet men dan wel concessies! "Ook niet-voet- ballers zullen wij nodig hebben om twee elftallen te kunnen sa menstellen." En dat voor een wedstrijd, die werd gespeeld op vrijdag de 13e De wandelsportvereniging IHC Smit is al weer aan het stappen geweest. Het IHC Smit Nieuws vertelde hierover: De leden ver trokken met enkele touringcars naar een bosrijke omgeving om daar de eerste kilometers van dit seizoen te gaan wandelen. De ze wandeling werd door de bestuursleden zelf uitgestippeld." En werd door iedereen met enthousiasme uitgetippeld. Er staat nog meer op het programma; zoals de Heksewaagtocht te Oude water en de Zevenheuvelenwandeltocht te Groesbeek. Bloot hoef je niet te gaan, want uniformen worden gratis in bruikleen gegeven. En, schrijft het IHC Smit Nieuws, "de truien zijn dit jaar vervangen door sweaters". Fijn, toch warm IHC Gusto Nieuws heeft sedert de uitbreiding tot vier bladzijden de goede gewoonte om de verschillende afdelingen en diensten van en op het bedrijf eens nader aan de lezers voor te stellen. Om van en voor elkaar beter te weten wie wat doet. Ook de Technische Dienst kwam aan bod. Wanneer daarin wordt verteld, dat deze Dienst wel eens "het P-paaltje van de werf" werd ge noemd, zal iedereen begrijpen wat bedoeld wordt. Maar, wanneer wordt uitgelegd, dat er drie subafdelingen zijn, elk onder leiding van iemand "met vakdisciplines", dan trekken wij ons vraagtekengezicht! Neen, dit is niet de "Verschrikkelijke Sneeuwman". Zover zijn ze niet geweest, de jongens van Franke Transport met een gedemonteerde zuiger. Zij gingen "maar tot in Iran". Onder weg in Midden Europa ontmoette men veel sneeuw. Een sneeuwpop was toen snel gemaakt. Een winters plaatje voor ons lentenummer. Een beetje ingewikkeld, maar bij nogmaals lezen toch wel te be grijpen was deze zin, die wij voor U plukten uit DMN's Domino's bericht over de Meetcursus 1973: "Ook de eerste reserve" (er waren oorspronkelijk 17 kandidaat-deelnemers, maar er konden er maar 10 worden geplaatst)" die dus pas na twee keer kon be ginnen, was daardoor twee weken achterop geraakt, maar heeft zijn achterstand al ingelopen." Niet te breed uitmeten maar Dan maar weer eens de rubriek Ideeënbus met aandacht gele zen. Ditmaal die, waarover in het IHC Gusto Nieuws het een en ander wordt verteld. Iemand zond een idee in over een witte fietsenplan. Daar weten ze in Amsterdam al alles van! Dan was er een idee betreffende "arrangement fairlead voor het aandraaien van moer om kogellagers op voorspanning te bren gen" Very interesting! Dan een idee onder de simpele vermelding: hijsoor. Daar horen wij graag meer over! En om nog een greep te doen, zond iemand een idee betreffende "het vervoer van IHC Gusto naar dokter of tandarts". Geen idee wat dit inhoudt!

Het Zeskant | 1973 | | pagina 12