(W Wk ^lHrS(I) ERF Parkeren, stond er onlangs boven een bericht in het IHC Gusto Nieuws. Wie dacht, dat het weer eens ging over het wel of niet mogen wegzetten van onze dierbare vierwielers, vergiste zich. Een heel ander punt werd aan de orde gesteld. Het betrof het parkeren langs de gras- en rozenperken aan de Straatmakers- werf. "Men wordt verzocht de auto steeds met de neus naar het perk te zetten. De planten en het gras kunnen er slecht tegen wanneer een uitlaatpijp zijn geconcentreerde, ongezonde gassen van korte afstand over hen uitstort." Iets om over na te denken bij het neerzetten van de auto. De lucht is al behoorlijk vervuild, maar die extra "dotten" uitlaat gassen hoeven nou ook weer niet!! "Evenals vorig seizoen zal er dit jaar weer gevist worden om waardebonnen." Aldus een mededeling in DMN's Domino. Ach ja, vissen om de vissen gaat ook vervelen In het IHC Gusto Nieuws werd er nog eens met klem op gewe zen, dat de receptie/telefooncentrale niet gebruikt kan worden als openbare telefoongelegenheid. Iemand die naar buiten wil opbellen, moet dat doen via de telefooncel in de oude verband- kamer. Alles goed en wel, maar daar zitten die aardige telefonistes niet!. Naar aanleiding van het IHC voetbaltoernooi in Sliedrecht deel den zowel Smit-Bolnes Nieuws als Gusto Nieuws mede: "Voor de dames van de spelers wordt een bustocht georganiseerd langs de riviertjes de Lek en Linge." Wellicht krijgen ze een goede indruk van die fraaie, tientallen meters brede stroom, die de Lek heet In het vorige Zeskant heeft u kunnen lezen, dat onze collega's van DMN o.m. sluizen maken. Roterende sluizen voor bv. het in terne transport van graan. Maar zélf hebben ze ook een sluis: een tochtsluis bij de draaierij. Die tochtsluis werd bij de laatste storm wederom vernield. Aldus meldde ons Domino. "Er wordt nagegaan of deze deur nog wel gebruikt wordt en of de tocht sluis al dan niet hersteld moet worden." Zal het daar nil lekker tochten Even wat over kranen: de man in dat hooggeplaatste hokje heet kraandrijver of kraanmachinist. Maar als het nu een dame is? Dan noemt het IHC Gusto nieuws haar een kraan rijdster. Wij kun nen er geen hoogte van krijgen! En dan nog wat: Op de agenda van een OR vergadering stond - aldus het berichtenblad uit Schiedam - als punt 9: Kraanstijger I. Zal fein zein om daarop wat te laten heisen Wat onze Zierikzeese vrienden al niet moeten doen. Het Smit- Bolnes Nieuws vertelde, hoe twee medewerkers door de lucht naar Amerika reisden en over het water terug aan boord van de m.t. Irene. "De reden van de aanwezigheid aan boord van deze heren was, dat bij de rederij enige ongerustheid was ontstaan ten aanzien van de deugdelijkheid van de koppen." Onbekwame zeelui? Angst voor muiterij? Wij lezen verder: "Echter nadat de koppen aan een nauwkeurige kontrole waren onderworpen, heeft zich gedurende de gehele reis wat de motor betreft geen enkel probleem voorgedaan." Geen kopzorgen dus, er zijn koppen en koppen! Een van de opvallendste advertenties van de laatste tijd troffen wij onlangs in het IHC Gusto Nieuws: "Te Leen: piano, voor ong. 3 jaar. Gratis." Da's mooi! Als je dan nog niet kunt spelen, of de buren dreigen met processen wegens toetsengemartel, dan mag je het instru ment teruggeven! De eigenaar is het spelen moe, maar wil het na drie jaar nóg wel eens proberen Dat men bij IHC Gusto geweldige constructies uitdenkt en maakt is bekend. De opdracht tot de bouw van twee nieuwe typen over slag terminals voor tankers, de zg. ELSBM, kreeg ook aandacht in het IHC Verschure Nieuws. Volgens dit Amsterdamse berich tenblad moet het een geweldige installatie zijn. Want: "de ELSBM wordt door acht tankers op zijn plaats gehouden." Dat is nog eens wat anders dan met gewone ankers EEN IN PLAATS VAN TWEE Zoals ieder jaar gaat ook nu weer ons Zeskant op een laag pitje in verband met de zomervakanties. Dat betekent, dat u in de komende weken één in plaats van twee nummers van ons perso neelsblad zult ontvangen. Dit gecombineerde juli/augustusnum mer verschijnt in augustus. Tot dan, dan!

Het Zeskant | 1973 | | pagina 12