TWEE TEWATERLATINGEN IN EEN WEEK 1 2 1 De doop door de echtgenote van de Ambassadeur van Peru in Nederland. 2 De "Marinero Rivas" glijdt het water tegemoet. 3 Veel belangstelling in de zomerzon voor de nieuwe sleepzuiger. 4 Werfbeeld bij IHC Verschure vóór de tewaterlating van de "Cleveland County". Op de voorgrond de eerste van de twee riviersleep- zuigers voor de Sovjet Unie. 5 In afwachting van het te water glijden. 6 Met een vaartje het IJ-water in. Eén Op 14 juni j.l. werd bij IHC Smit het tweede schip te water ge laten, dat in de "schepenfabriek" werd gebouwd. Het was de sleepzuiger Marinero Rivas, die bestemd is voor het nationale havenbedrijf van Peru, ENAPU. De bouw van dit baggervaartuig wordt gefinancierd uit een kredietovereenkomst tussen de ENAPU en de Nederlandse Investeringsbank voor Ontwikkelings landen. Een brok ontwikkelingshulp dus! Nadat de Marinero Rivas door Pastoor A. v.d. Horst was geze gend, verrichtte mevrouw Alicia Villacorte de Ego-Aguirre, echt genote van de Ambassadeur van Peru in ons land, de tewater lating. Duidelijk hoorbaar viel de klink weg en vlot gleed de sleepzuiger de hal uit het water in. Het "afremmen" ging zo goed, dat het schip al vóór de hal tot stilstand kwam. Daar werd de Marinero Rivas door sleepboten opgepikt en naar de afbouw- kade gebracht. Vooral buiten de hal zag het zwart van de men sen, die naar deze tewaterlating kwamen kijken. Geen wonder, want stralend zomerweer begeleidde het schouwspel! Twee Een dag later wapperden de vlaggen bij IHC Verschure. Hier werd de Cleveland County te water gelaten. Evenals de Marinero Rivas is dit een sleepzuiger met een laadruiminhoud van 1600 m3. Hoewel deze tewaterlating op verzoek van de klant zonder cere monieel geschiedde, heerste er toch een feestelijke stemming. Er was een kleine groep genodigden, waaronder de toezicht houders van de opdrachtgever, de Tees Hartlepool Port Au thority in Middlesborough. Toen men zich een plaatsje langs de helling had gezocht, klonk het commando "laat 'm maar gaan", Na een korte aarzeling zette de Cleveland County zich in be weging. Omdat het schip nogal hoog op de helling was gebouwd liep de snelheid flink op. Met een vaartje roetsjte de Cleveland County het IJwater in. Kort na elkaar te water gelaten, zullen beide sleepzuigers in het najaar gereed zijn om resp. in Peru en in Engeland aan het werk te gaan. Fii— 88

Het Zeskant | 1973 | | pagina 8