PENSIOENFONDS EN HYPOTHECAIRE LENINGEN Algemeen Het IHC pensioenfonds heeft o.a. tot taak de haar toevertrouwde gelden zo goed mogelijk te beheren, teneinde met die gelden de pensioenrechten te kunnen betalen. Zij doet dit door het geld dat beschikbaar is zo goed mogelijk te beleggen. Dit kan o.a. door hypotheken aan IHC personeels leden te verstrekken. Voor een goed financieel beheer is echter nodig dat de beleggingen gespreid worden en dat niet al het geld wordt belegd in hypotheken aan personeelsleden. Hypotheken Het bestuur van het IHC pensioenfonds heeft, na overleg met de Raad van Bestuur, besloten dat 30% van de te beleggen middelen bestemd kan worden voor hypotheken aan IHC-perso- neelsleden die lid zijn van het BPF of het IHC pensioenfonds. Rekening houdend met onderstaande voorwaarden zal toeken ning van hypotheken plaatsvinden zolang het maximum van de te beleggen middelen (30%) nog niet is bereikt, in volgorde van binnenkomst van de aanvragen. Voorwaarden Toekenning van hypotheken zal alleen plaatsvinden indien naar de mening van het bestuur van het IHC Pensioenfonds voldoen- de garanties aanwezig zijn dat de hypotheeknemer aan zijn ver plichtingen kan voldoen. Voorts zijn de volgende "spelregels" vastgesteld: - geen hogere hypotheek wordt verstrekt dan 90% van de koop som met gemeente garantie en 70% van de taxatiewaarde zonder gemeente garantie. - het maximum te verstrekken hypotheekbedrag bedraagt 100.000,- - er worden alleen hypotheken verstrekt voor in Nederland te bouwen of gebouwde huizen. - de rente wordt periodiek door het bestuur vastgesteld en zal 1/2% lager zijn dan de gemiddelde marktrente - de rente is 5 jaar vast - er wordt geen afsluitprovisie in rekening gebracht - eventueel noodzakelijke taxatiekosten zijn voor rekening van de aanvrager. - hypotheek wordt voor maximaal 30 jaar verstrekt - aflossingen kunnen alleen per 1 juni en 1 december plaats vinden - er dient een risico-verzekering ter hoogte van het volle hypo theekbedrag te worden gesloten, tenzij reeds andere levens- of risicoverzekeringen aanwezig zijn. - bij beëindiging van het dienstverband, behalve ten gevolge van overlijden, wordt de hypotheek opgezegd. - geen hypotheken worden verstrekt voor de aankoop van een tweede huis. Aanvragen De aanvragen dienen rechtstreeks schriftelijk te worden inge diend bij de administrateur van het IHC pensioenfonds, Drs. M. D. Pennekamp, Marconistraat 2, Rotterdam. De datum van ont vangst is bepalend voor de volgorde van behandeling. Toegekende hypotheken dienen binnen 6 maanden te worden opgenomen cq. binnen 6 maanden dient er door middel van een koopcontract bewezen te worden dat van de toegekende hypo theek gebruik zal worden gemaakt. Bestuur IHC Pensioenfonds A. J. TAANMAN Op 20 juli 1973 ontvingen wij bericht van het overlijden van onze medewerker de heer H. Schilt. De heer Schilt - die de leeftijd bereikte van 63 jaar - is 33 jaar bij ons bedrijf werkzaam geweest. Het grootste aantal jaren was de heer Schilt verbonden aan de afdeling Inkoop, waar hij was belast met de douane-zaken. De laatste drie jaar verrichtte hij deze activiteiten voor Gusto Staal bouw. Het is onvoorstelbaar dat een medewerker, die zo lang aan ons bedrijf was verbonden, niet meer in ons midden zal terugkeren. Onze gedachten gaan uit naar mevrouw Schilt en de verdere familieleden in deze voor hen zo moeilijke tijd. T. P. A. Meyer - IHC Gusto Op 5 juli 1973 ontvingen wij het ontstellende bericht van het plotseling overlijden, na een kortstondig ziekbed, van onze me dewerker, de heer A. J. Taanman. De heer Taanman was als chauffeur werkzaam bij de afdeling Expeditie van IHC Verschure. Door zijn dienstbaarheid en grote bescheidenheid verwierf hij de sympathie van velen als mens en medewerker. Degenen, die Taanman hebben gekend en met hem hebben sa mengewerkt in onze werkmaatschappij, binnen het concern of daarbuiten zullen in zijn persoon een man van zeer goede kwa liteiten missen. Wij wensen zijn vrouw en de kinderen veel sterkte toe bij het dragen van dit grote verlies. De gedachtenis aan hem zal bij ons in dankbare herinnering blijven. Hij ruste in vrede. M. H. Tjerks - IHC Verschure 103

Het Zeskant | 1973 | | pagina 11