MI'S (W)ERF Wij, die deze rubriek verzorgen, hebben nog wat last van de naweeën van de vakantie. En dan bedoelen wij niet huidvervel- lingen na zonnebrand en dat soort zaken. Nee, de stroom van regionale berichtenblaadjes - de bron waaraan wij ons maar al te graag laven! - is, wanneer wij dit schrijven, weer nèt op gang gekomen. Weinig nieuws dus! Nieuw is wel de verschijning van "News Views", het maande lijkse mededelingenblad van onze "IHC Holland Marine Corpo ration" in Portland, Texas. In no. 1 wordt de President, Ir. T. P. de Jooden, aan de lezers voorgesteld. Typisch Amerikaans is de vermelding, dat hij getrouwd is en twee kinderen heeft, die in Holland op school gaan. Een fotootje toont ons het nieuwe hoofdkwartier van onze "Amerikaanse tak" in Portland. Aan sport wordt veel gedaan, getuige de berichtjes over de "IHC Golf Association", die regelmatig de golfbal laat rollen, en de zes "softball" teams, die een soort honkballen beoefenen. Het berichtenblad is tweetalig, één pagina Engels, één pagina Spaans. In het IHC Gusto Nieuws weer wat nieuws over de Ideeënbus. Eén idee kwam niet voor beloning in aanmerking "aangezien dit idee een niet bestaand probleem signaleert". Da's pech! Over een andere inzending wordt gezegd: "Een aardig idee waar echter bij het huidige juk van de kraan niet mee te werken valt". Niet gebukt gaan onder het juk van de teleurstelling, volgende maal beter! Wij blijven nog even in Schiedam. Al vaak is in het IHC Gusto Nieuws geschreven over het uitdoen van overalls en ketelpak ken als men de kantine betreedt. Onlangs werd hierop nogmaals de aandacht gevestigd. Met als toevoeging: "Hierop bestaat geen enkele uitzondering, ongeacht de kleur overall die men draagt". In de kantine bekent men géén kleur! "Spiegeltje, spiegeltje aan de heg" "Is er een obstakel op de weg?" Dit kunnen de automobilisten nu zingen bij het verlaten van de IHC Verschure werf. Het probleem was - en onze collega-redac teur weet daar van mee te praten - dat je bij het oprijden van de Zamenhofstraat geen b.zag. Met als gevolg, eerst veel ge- tuur en dan maar het gokje wagen. Dit is nu voorbij. Twee spie gels bieden uitzicht op de Zamenhofstraat, zowel naar "stuur boord als naar bakboord". Het lachspiegeleffect neemt een ieder graag voor lief! 104

Het Zeskant | 1973 | | pagina 12