li HEHGOJ SCHAATSTE HET W4TEK 01' Eind vorig jaar ontvingen we de opdracht om voor Sudoimport in Moskou twee sleepzuigers te gaan bouwen. Ze zijn speciaal bestemd voor het werken op rivieren. Het eerste schip is op 27 juli bij IHC Verschure gedoopt en te- water gelaten. Het was de gebruikelijke gezellige drukte in de ontvangstruimte bij Verschure aan de Zamenhofstraat. Een zenuwachtig bloemen meisje wachtte op de aankomst van de grote Russische delega tie. Die was ergens in de verkeersdrukte van Amsterdam blijven steken. Even na vijf uur kwamen ze bij de werf aan. Margreet Mak kon haar boeket aan mevrouw G. V. Romanova, echtgenote van Z. E. de Ambassadeur van de USSR in Nederland, aanbie den. Ze deed het allerliefst en haar ouders mogen trots zijn op zo'n lieve meid. Ze heeft de hele plechtigheid goed - en soms op haar gemak - gadegeslagen. Op haar eigen tekening en op de foto bovenaan dit verhaal kunt u dat zien. De tewaterlating zelf ging vlot. De Urengoj, met haar geringe diepgang, schaatste bijna het IJ op. De doopvrouwe wenste haar alle geluk en bedankte in het Engels allen, die tot nu toe aan het schip gewerkt hadden. De heer G. Fluit beantwoordde de dank en goede wensen met een geestige speech. Bij Verschure zijn steeds goede contacten met de USSR geweest en hij hoopte, dat dat nog lang zou blij ven. Op dit moment heeft Verschure heel wat voor dit land in aanbouw! De "Urengoj" Het is een betrekkelijk kleine sleepzuiger met een hopperinhoud van 600 m3. Met het oog op het werken in rivieren heeft de ruim 70 meter lange en 14 meter brede sleepzuiger een geringe diepgang. Geladen bedraagt deze slechts 2,40 m. Aan stuurboordzijde bevindt zich een zuigbuis, waarmee tot op een diepte van 8 meter kan worden gebaggerd. Om de opge baggerde grond meteen weer overboord te persen - het zoge naamde agitatiebaggeren - krijgt elk schip twee "boompijpen". Op elk van de riviersleepzuigers wordt een totaal vermogen ge- installeerd van 1700 pk. De accommodatie biedt plaats aan 20 personen. De Urengoj wordt eind van het jaar afgeleverd. Het zusterschip de lana, aan de bouw waarvan men bij Verschure ook bezig is, volgt in het voorjaar van 1974. 95

Het Zeskant | 1973 | | pagina 3