plechtige overdracht Het zag er somber uit op vrijdag 28 september, de dag van de officiële overdracht van de sleepzuiger Marinero Rivas. De regen stroomde bij bakken neer en een stevige bries maakte het dubbel onaangenaam. Maar ziet, in de loop van de morgen klaarde het toch wat op. Aan boord van de Marinero Rivas repeteerde de bemanning enkele onderdelen van het programma en controleerde eikaars uniformen. De technici van Radio Nederland Wereldomroep in stalleerden hun microfoons. Ze woeien niet eens om. Een came raploeg van Studio Bob Kommer zocht zich een goede plaats. Vrolijk gepavoiseerd wachtte het schip op de gasten. Onder hen Zijne Excellentie Don Julio Ego-Aguirre, Ambassadeur van Peru in Nederland en diens echtgenote, die indertijd het schip doopte. Verder waren aanwezig vertegenwoordigers van NEDECO en andere officiële instellingen. Na een korte toespraak van Ir. W. C. den Hartog namens de werf, werden de IHC vlag en de Hollandse vlag gestreken. Onder de tonen van de vlaggenmars ging vervolgens de rood-wit-rode vlag van Peru in top. Daarna klonk door de luidsprekers het volkslied van Peru, dat meteen vol enthousiasme werd meegezongen. Een bijzonder moment! Ook de vlag van ENAPU, het havenbestuur van Peru, werd gehesen. De Ambassadeur van Peru droeg de sleepzuiger vervolgens over aan de gedelegeerde van de ENAPU, de heer Cesar Lezameta. Die op zijn beurt, droeg het schip over aan de kapitein van de Marinero Rivas. Hierna brachten allen een dronk uit op sleepzui ger en bemanning. De Wereldomroep maakte van deze korte plechtigheid een re portage voor de actualiteitenrubriek voor Latijns Amerika. De filmreportage werd gemaakt op verzoek van de ENAPU en zal ook door de Peruaanse televisie worden uitgezonden. Voor het onderhoud van de havens in Peru zal de Marinero Rivas van groot belang zijn. Wij hopen u daar in de toekomst nog wat meer over te vertellen. fHCSMIT

Het Zeskant | 1973 | | pagina 3