HEFEILAND "STEVIN '73" 1 2 Ruim 650 ton weegt het nog niet afgebouwde hefeiland Stevin '73 ais het op zondagmiddag 22 juli j.l. bij De Kleijn te Sliedrecht door vier grote bokken te water wordt gezet. Drie dagen eerder was ook een poging tot tewaterlating van het 38,5x23,5 m me tende ponton ondernomen, maar tengevolge van scheefzakken van de ponton moest het karwei even worden uitgesteld. Onder het wakend oog van de TV-camera lukt het echter op die zondag wel. Er is nogal wat belangstelling; hoe kan het ook an ders op deze dag van de week. De mensen van IHC Gusto en De Kleijn zijn daarna de Stevin '73 gaan afbouwen, zodat op 10 augustus de feestelijke overdracht kon plaats hebben. Bij die gelegenheid vond ook de doop en naamgeving plaats. De doop werd verricht door Mevrouw Van Splunder-Roos echtgenote van de heer H. van Splunder, direc teur van de opdrachtgever, Van Splunder's Aannemingsmij. te Ridderkerk, die deel uitmaakt van de Stevin Groep te Bloemen- daal. De Stevin '73 is in bijzonder korte tijd gebouwd. Een groot aantal afdelingen van verschillende van onze bedrijven hebben aan de bouw meegewerkt. En het resultaat mag gezien worden. De Stevin '73 is een prachtig werktuig, dat in handen van de me dewerkers van Van Splunder ongetwijfeld spectaculaire presta ties bij het uitvoeren van waterbouwkundige werken zal gaan le veren. Show bij Dintelmond - Ernst in Oosterschelde Om een groot aantal relaties van de Stevin Groep en de pers te laten kennis maken met dit hefeiland organiseerde Stevin op donderdag 6 september een show op haar werfterrein aan de Dintelmond te Fijnaart. In de dagen die daaraan voorafgingen was het eiland compleet gemaakt door de plaatsing van een 320 tons kraan aan dek. Met behulp van deze kraan is de Stevin '73 inmiddels begonnen aan haar eerste werk. Het eiland staat op 4 poten van elk 1,80 m in het vierkant. Het zal in de Oosterschelde gaan meewerken aan de afsluiting van deze zeearm. De bouw van de dijk zal worden uitgevoerd met behulp van een kabelbaan. Voor de aanleg van de torens voor die kabelbaan moeten 13 reusachtige palen in het water in de grond worden geheid. En daarvoor wordt de Stevin '73 gebruikt. Sleepboten brengen het eiland dan naar de plaats waar een paal geheid moet worden. 3 108

Het Zeskant | 1973 | | pagina 4