BEMETEL DIPLOMA-UITREIKING 1973 DE KLOP D. Booy Diploma Metaalbewerker! in de Scheepsbouw P. Amersfoort J. Beverloo H. W. Dubbeldam A. Geurts W. J. de Graaf Diploma Machine Bankwerken uitgebreid examen P. Verdoorn A. G. Kolders Diploma Metaalbewerken in de Scheepsbouw uitgebreid examen A. Spruijt G. H. de Kleyn Diploma uitgebreid examen T. Korporaal Diploma Sectiebouw afschrijven H. IJzerman T. van Werd A. Vink A Stam M. A. van Heukelum E. van der Haven A. T. Brandt C. Bisschop Namens de redactie Zeskant van harte proficiat. Op de foto ziet u de geslaagden van IHC De Klop voor de Bemetei-examens 1973. Het zijn: Gronddiploma Booglassen Vakdipioma BT. ketels, drukvaten F. Mahutte en machinebouw A. L. Dinis dos Santos N. J. Teeuw M. Godinho Nuhes F. Lefeu kiitn voo, Een aantal maanden geleden werd bij IHC Verschure het ponton te water gelaten voor de drijvende, zelfvarende kraan, die wij in samenwerking met Conrad-Stork bouwen. In afwachting van de kraan werd het 36,00 meter lange en 20,40 meter brede ponton door onze Amsterdamse collega's afge bouwd. Een paar weken geleden was het zover, dat de kraan gemonteerd kon worden. Per bak werd het gevaarte naar de werf gebracht. Een grote drijvende bok nam 'm vervolgens in de takels. Voorzichtig manoeuvrerend bracht men de giek bij de bevestigingspunten van de constructie op het pontondek. De 32 tons diesel-elektrische kraan zal zich straks zelf over het water kunnen voortbewegen met behulp van twee Schottelvoort- stuwingsinstallaties, elk met een dieselmotor van 365 pk. Voor de opwekking van elektriciteit zorgen generatoren, die worden aangedreven door een dieselmotor van 454 pk. Fotograaf Vink van IHC Verschure zorgde voor een fraaie foto van het montagekarwei. 129

Het Zeskant | 1973 | | pagina 13