EJhhu» 25 JAAR BIJ IHC VERSCHURE de landbouw, in toaal zo'n 25.000 km aan sloten van 1 tot 10 m breed. In de komende jaren moet daaraan nog 5000 km worden toegevoegd. De drainage-kanalen, die worden gebruikt voor de afvoer van overtollig water met behulp van 260 gemalen, hebben nu een lengte van 34.000 km. In de komende jaren moet dit 41.000 km worden. Omdat Hongarije vrijwel geen grondstoffen heeft, wordt een be langrijk deel van het exportpakket gevormd door landbouwpro- dukten. Ter bevordering van de produktie wordt veel aandacht aan irrigatie (bijvoorbeeld rijstbouw) gegeven. Ook daarvoor is "waterwerk" nodig. Na deze opsomming van "waterige" zaken, zal het de IHC-ers niet verbazen te horen dat wij als IHC, Hongarije graag van dienst willen zijn met het leveren van baggerwerktuigen. Voor het uitvoeren van een groot aantal van de waterbeheerskundige werken zijn IHC werktuigen immers uitermate geschikt. Dat is in het verleden ook al gebleken, aangezien in de laatste daagse tentoonstelling werd gehouden van alle zaken die met de waterbeheersing te maken hebben, was IHC daarbij aanwezig. Getoond werden onze Beavers en de nieuwe IHC Amphidredge, een amphibisch grijperbaggerwerktuig, dat IHC vorige maand in haar produktiepakket heeft opgenomen. Onze mensen daar heb ben op een prettige manier informatie kunnen geven aan een groot aantal bezoekers. Tijdens de tentoonstelling werd een congres gehouden, uiter aard over onderwerpen verband houdend met de waterbeheer sing Met enige trots mogen we zeggen dat de IHC lezingen de mees te bezoekers trokken. Opvallend was de geweldige aandacht die de Hongaarse waterstaat, zowel in de tentoonstelling als in het congres besteedde aan onderzoekingswerk. Aan het grote water beheerskundige werk in Hongarije liggen veel wetenschappelijk werk en onderzoek ten grondslag. Ook in het kiezen van mate rieel voor het uitvoeren van werken gaat de Hongaarse water staat beslist niet over één nacht ijs. jaren reeds 7 zuigers van het IHC Beaver type zijn tewerkge steld. En de Hongaarse Waterstaat (OVH) is over het werk van onze zuigers uitermate tevreden. Toen dan ook midden oktober in Szentendre - stadje op 30 km afstand van Budapest - een 10- Het mag ons tot voldoening stemmen dat in het verleden veel van ons materieel werd aangeschaft. Wij hopen dat in de toe komst nog veei meer IHC-materieel in Hongarije aan het werk zal gaan. Vrijdag 12 oktober 1973 is met een ontvangst en aansluitend een receptie voor het personeel en de relaties in de eigen kan tine op de Oranjewerf het 25-ja- rig ambtsjubileum gevierd van de bedrijfsleider van de repara tie-afdeling Oranjewerf van IHC Verschure, de heer J. N. Kout- staal. De heer Koutstaal is te vens adjunct-directeur van IHC Verschure. In een ontspannen en hartelijke sfeer is de heer Koutstaal door de heer Fluit, enkele stafleden, naaste medewerkers, de secre taris van de ondernemingsraad en de vertegenwoordiger van het jubileumfonds toegesproken en gecomplimenteerd met zijn jubi leum. De sprekers hebben de verdien sten van de heer Koutstaal voor de Oranjewerf en voor het al daar werkende personeel belicht. Ondanks zijn persoonlijk nogal forse uurtarief is de heer Kout staal een fervent 'zelfdoener'. In zijn spaarzame vrije tijd werpt hij zich met overgave thuis op de meest ingewikkelde karweien. Ter verdere stimulering van de ze nijvere inslag droegen de sprekers bijna zonder uitzonde ring tot groot genoegen van de jubilaris de nodige mechanisch- elektrische gereedschappen en hobby-apparatuur als geschenk aan. Mevrouw Koutstaal, die vanaf het woonschip op de Oranjewerf tot de huidige residentie in Sant poort de trouwe steun en toever laat voor haar man is geweest, deelde terecht in de hulde, al was het cadeau voor haar meer smakelijk dan nuttig. In zijn dankwoord ging de heer Koutstaal in op de tot hem ge richte woorden, speciaal waar het de vette en de magere jaren van de Oranjewerf betrof. Hij dankte zijn medewerkers en in de persoon van de secretaris van de ondernemingsraad het personeel voor de goede geest van samenwerking, die gelukkig altijd aanwezig is. Op zulk een basis verder werkend, zag hij geen reden tot sombere gelui den op deze dag en voor de naaste toekomst. Met een geanimeerde receptie werd dit feest van de familie Koutstaal besloten. 131

Het Zeskant | 1973 | | pagina 15