Door en voor collega's in Sliedrecht was onlangs een puzzelrit georganiseerd. In het IHC De Klop Nieuws werd hierover verslag gedaan. Merkwaardig, hoe weinig de "Klop-pers" hun eigen be drijf wisten te vinden. Althans, dat maken wij op uit de volgende regels: "In de aankondiging hadden we geschreven dat de finish bij IHC De Klop op de Industrieweg zou zijn. In de praktijk bleek dit een goede tip te zijn geweest, want veel mensen kwamen meer dan een uur na de ideale finishtijd binnen." En maar zoeken!. Wij lazen verder: "in totaal kwamen 45 auto's met 128 inzitten den puffend en blazend (hoe warm het was en ver), sommigen met een ei en de meesten zonder ei bij de finish aan, waar ze zorgzaam werden opgevangen en gesterkt werden met koffie en broodjes." Ook een broodje - ei??. Je wordt er overigens bij De Klop best verzorgd. Wij lazen on langs: "Door enkele medewerkers is gevraagd naar de mogelijk heid van de verstrekking van warme soep en/of andere con sumpties in de handarbeiderskantine. Om te peilen hoe groot de behoefte hieraan is, verzoeken wij een ieder zijn wensen dien aangaande kenbaar te maken op de afdeling Personeelszaken." Dat wordt nog eens "a la carte" eten, daar bij De Klop Bij IHC Gusto is men overgegaan tot het plaatsen van koffie- automaten. Je kunt er ook chocolademelk uit tappen, doch dit terzijde. In verband daarmee meldde het IHC Gusto Nieuws: "Mevrouw Bras, Anneke en Lenie danken iedereen hartelijk voor de blijken van belangstelling die zij mochten ondervinden bij het sluiten van de koffiekantine in het voorkantoor." Kunnen wij ons voorstellen, nu voortaan machines voor de koffie gaan zorgen! Dan is het bij De Klop heel anders. Daar serveert men eigenlijk het liefst "een gezellig kopje koffie", "een gezellig borreltje of een flesje bier". Aldus lazen wij onlangs in het IHC De Klop Nieuws. Het is er gezellig toeven bij onze Sliedrechtse collega's! "Met ingang van maandag jl. is de heer J. Roozen ingezet bij de tijdkaartencontrole". Zo meldde ons het IHC Gusto Nieuws. Hij zal zich vast inzetten om degenen die te laat komen op de vin gers te tikken. Dat gebeurt wel eens, getuige de oproep in het berichtenblad uit Schiedam: "strikt de hand te houden aan de officiële aanvangstijden." Met de niet-officiële moet het maar eens uit zijn! Van voetballen hebben wij - het moet erkend - niet erg veel ver stand. Wij dachten, dat het er om ging ereplaatsen te behalen. Maar het kan ook anders. Er bestaat zo iets als een "Nederlaag serie". Het IHC De Klop Nieuws schreef daar over: "Bij een door de voetbalvereniging "De Noord" georganiseerde Nederlaag serie behaalde ons Klop-elftal na een 4-0 nederlaag de zesde plaats." Gefeliciteerd! Het kan nog erger, een eerste of tweede plaats bijvoorbeeld Het IHC Gusto Nieuws wordt steeds "dikker". Al enkele edities lang verschijnt het met maar liefst zes pagina's. Helemaal niet erg als er veel nieuws te melden is. Wij lezen het dan ook aan dachtig. Zo weten we tenminste, wat daar gebeurt. Ons trof in de berichtgeving over een O.R.-vergadering het volgende: "IHC Gusto is een zeer goed en gezond bedrijf, met een ontzettende know how (technische kennis)." Daar hebben wij wel even met ontzetting kennis van genomen Kort en krachtig meldde het IHC De Klop Nieuws onlangs: "Aan de drooginstallatie voor natte kleren wordt gewerkt." Fijn idee, zo met het natte najaar op komst. En dan tot slot ditmaal het Smit Bolnes Nieuws, dat altijd melding maakt van degenen, die langdurig ziek zijn. Ditmaal schreef het: "Vier personeelsleden zijn bij het verscheinen van dit nummer langer dan 14 dagen arbeidsongeschikt." Hopelijk komt er gauw een ijnd aan hun ziek-zein

Het Zeskant | 1973 | | pagina 16