BIJ DMN GESLAAGD VOOR BEMETEL EXAMEN Ill jengdexcorsiedap Ook dit jaar zijn de jeugdige medewerkers van De Machinefa- briep Noordwykerhout weer 4 dagen gezamenlijk op pad ge weest. Behalve 2 bezoeken aan andere bedrijven, werd er ook volop tijd besteed aan ontspanning. Evenals vorig jaar heeft René van Houten (nu 2e jaars Bemetel-leerling) iets over hun ervaringen willen vertellen. Zijn verslag van deze jeugddagen in augustus laten wij hieronder graag volgen. De eerste dag kwamen we 's ochtends bij DMN samen, waar ons een en ander werd verteld over de bedoeling van deze vier da gen. Ook werden wij aan de chauffeur voorgesteld. Daarna vertrokken we (±8 uur) naar Fokker V.F.W. in Papendrecht, waar we wer den rondgeleid. Vervolgens gingen we naar V. F. W. Fokker in Dordrecht, waar we eerst een heerlijke broodmaaltijd kregen aangeboden. Na het eten weer een rondleiding. Het was voor al len erg interessant om eens een hele andere tak van metaalbe werking te zien beoefenen. Na deze excursie was het tijd om naar "Die Hooghe Hoenderbergh" te vertrekken. Bij aankomst daar eerst even kennismaken en vervolgens eten en de omgeving verkennen. De tweede dag werden we om tien uur bij Hyster in Nijmegen verwacht voor de tweede excursie. Eerst kregen we hier een kop koffie en werd een film gedraaid over wat je zoal met een hef truck kunt doen. Daarna de rondleiding. Daarbij kregen we een flesje cola aangeboden. Een goede gelegenheid om nog wat na te praten over dit mooie Amerikaanse concern. 's Middags zijn we, door de hitte gedwongen, naar een zwembad in Groesbeek gegaan, waar we ons tegoed hebben gedaan aan koel helder water, 's Avonds, na het diner in "Die Hooghe Hoen derbergh", gingen we buiten zitten bij de karpervijver. Dirk Roosen stapte over het hekje en probeerde met een stukje brood een karper te vangen. Toen kwam een van ons op het idee om geld te bieden voor de "tewaterlating" van Dirk. Dirk's reactie: "oké, voor 10,- spring ik eirn". Afijn, voordat het tientje bij elkaar was, lag hij met kleren en al te spartelen tussen de karpers. Dirk ging zich verschonen, kwam terug en we zaten zo te praten over iets doen voor geld. Zo doende kregen wij het over kaal knippen. ledereen zat (weer) Dirk op te hitsen. Wij zeiden: 2,- de man; 15 man, dus 30,- totaal". Dirk vond het best. Hij zette zich neer op twee stoelen en zei: begin maar". Er werd een schaar ge haald en iedereen mocht beginnen met één knip. Toen hij zo goed als kaal was, zijn ze met Dirk naar de slaapkamer gegaan en hebben hem daar mer 3 scheerapparaten verder "afgewerkt". Na dit klapstuk hebben we een door Piet v. d. Zwet verzorgde puzzeltocht van 2V2 uur door de bossen van Groesbeek gemaakt. Eindpunt was "Het Zwaantje", waar wij wat hebben gedronken. Daarna was het tijd om naar onze slaapplaatsen te vertrekken. De volgende dag zouden we een tocht maken door het "Sauer- land" (Duitsland), maar met de heersende hitte was het niet om uit te houden en na in een Duits café wat gedronken te hebben, zijn we teruggegaan naar Groesbeek, naar het zwembad, 's Avonds was de prijsuitreiking van de puzzeltocht. De laatste dag zijn we om ±11 uur uit "Die Hooghe Hoender bergh" vertrokken naar Utrecht, waar we nog een zwembad aan zouden doen. Onderweg hebben we „uitgerust" bij het pret park van de "Piramide van Austerlitz". Tot slot naar "De Rode Leeuw" in Oegstgeest, waar we wat kon den biljarten en het laatste rondje van de zaak in ontvangst kon den nemen. Het einde van deze vier dagen kwam om half zeven bij DMN, waar Piet v. d. Zwet, Gerard Smit en Ton (chauffeur) door de jongens hartelijk bedankt werden voor deze vier dagen. Direct na aankomst werd afscheid genomen, tot (hopelijk) volgend jaar. Bij De Machinefabriek Noordwykerhout zijn dit jaar voor het Bemetel-examen ge slaagd: Piet Gardenier - draaien Gert Spaargaren - frezen Kees Jansen - booglassen Piet Gardenier - uitgebreid B-examen Joop Scheffer - uitgebreid B-examen De geslaagden van harte proficiat! 150

Het Zeskant | 1973 | | pagina 18