fk lAJ^u ^5t»IIMI,S(W)ERF Elders in dit nummer wordt aandacht besteed aan de tentoon stelling "Europort '73". Op een ochtend en een middag heeft ook Argus - uiteraard ongezien! - een blik geworpen in de IHC stand. Misschien trof hij het slecht, want wat hij opmerkte was niet om over te juichen! Dat er nogal wat jongelui een bezoek aan IHC brachten is uitstekend. Maar jammer genoeg gedroegen niet allen zich zoals het hoort. Voeten op stoelen, overmatig "bietsen" van koffie en dranken, onhebbelijk reageren op vra gen van de dames in de stand, etc. Helaas waren er ook bij van een onzer leerscholen, zo zag ons alziend oog. Toch wel om van te schrikken Verleden maand maakten wij melding van het "dikker" worden van het IHC Gusto Nieuws. Een ander regionaal berichtenblad, het IHC Verschure Nieuws, heeft dit voorbeeld gevolgd. In no. 146 werd uitvoeriger ingegaan op de tewaterlating van de tana dan in ons Zeskant, met gegevens, die speciaal de Verschure collega's interesseren. In no. 147 werd uitgebreid verslag gedaan van alle mogelijke pensioenregelingen voor de "Verschurianen". Voor de dikkere edities van het IHC Verschure Nieuws geldt wat wij verleden maand al schreven: helemaal niet erg als er veel nieuws te melden is! Wanneer u dit leest zijn St. Nicolaas en Zwarte Piet al weer te rug in Spanje en horen wij in de verte het rinkelen van de bellen van de slee van de Kerstman. Ook op onze bedrijven is de Goed heiligman op bezoek geweest. In het IHC De Klop Nieuws lazen wij daarover: "Het jaarlijkse Sinterklaasfeest voor de jeugd zal gehouden worden op dinsdag 4 december a.s. in de kantine. De aanvang is gesteld op half zeven. Het programma is nog niet helemaal rond, maar in ieder geval zal de Sint met zijn knecht aanwezig zijn". Dat is wel het voornaamste voor de jeugd! Een minder prettige surprise onderging een medewerker van IHC Smit. Tijdens werkzaamheden in de hal viel een groot stuk, een sleepboog, van ongeveer 60 cm hoogte uit de strop op zijn voet. Omdat hij veiligheidsschoenen droeg hield hij er "maar" twee gebroken tenen aan over! Het IHC Smit Nieuws vermeldde dit feit, compleet met foto van de beschadigde schoenen. Weer eens een bewijs van het nut van veiligheidskleding. Het kan je een reuzenstrop besparen! In Domino lazen wij een smakelijk verslag over een "Dagje uit met de P.V.". Daaruit leerden wij dat PV ook nog wat anders be tekent dan Personeelsvereniging. "Wij gingen en andere route terug, hoewel we er niet veel van merkten, want het was al don ker. Na een uurtje moest er weer gestopt worden voor P.V. (per soonlijke verzorging). Ook dat bestaat nog altijd bij DMN". En in het donker gaat dat gemakkelijker af! Nog even een leuk bericht uit Noordwijkerhout. Bij DMN heeft iemand een onderzoek-opdracht gekregen op het gebied van de organisatie en de verwerking van materialen. Een geweldige job, lijkt ons, want "wegens plaatsgebrek zit de heer v. d. Wal tijdelijk gezellig bij de meisjes op de correspondentieafdeling". Da's knus! Het Smit Bolnes Nieuws meldde onlangs: "Wij willen nog eens onder uw aandacht brengen, dat de parkeerstroken voor het ge bouw, gemerkt "N.P." bestemd zijn voor de direktie, alsmede voor bezoekers voor de directie". Die mogen "W.P." op "N.P." In het OR verslag in het IHC De Klop Nieuws werden mededelin gen gedaan over de benzinepomp en de soepverstrekking. Het een is tegenwoordig wat gemakkelijke te verwezenlijken dan het andere. De benzinepomp komt als er benzine is te leveren. "Het tweede is geheel rond en men hoopt dan ook spoedig over te gaan tot het verstrekken van een kop soep tegen betaling van 0,25. Het bedrijf betrekt de soep van buiten af". Zolang de benzine/olieverstrekking van buitenaf moeilijk blijft, hebben ze bij De Klop tenminste iets om warm bij te blijven!. Dat de V.V. DMN ook nog wat anders doet dan voetballen, bleek ons uit een bericht in Domino. Men vist! "leder lid van de afde ling voetbal, ook al heeft men niet alle wedstrijden gevist, is van harte welkom". Niet alleen in het doelnet maar ook met het visnet zijn punten te halen! En je kunt er rustig bij blijven zitten. De vissen dribbelen wel "De afdeling Produktontwikkeling heeft problemen" aldus het IHC Gusto Nieuws. "Het Nederlands woordenboek is op een of andere wijze zoekgeraakt. Heeft u het geleend, breng het dan snel terug. Ze kunnen niet zonder". Om hun ideeën onder woorden te brengen!. Het IHC Verschure Nieuws vertelde onlangs, dat een werkgroep uit de leerlingen zich o.a. heeft beziggehouden met een onder zoek ter voorkoming van de gevaren die het dragen van lang haar met zich mee brengt. Om hieraan iets te doen "is de keuze gevallen op een pet met verhoogde bol". Binnenkort zullen er jeugdigen met een dergelijk nuttig hoofddeksel rondlopen. Persoonlijke veiligheid, daar mag je nooit met de pet naar gooien! En dit was dan onze laatste bijdrage in 1973. Alvast een Goede - niet te koude - Kerst toegewenst en een goed begin van 1974, al is het wellicht met minder olie bollen dan anders! 152

Het Zeskant | 1973 | | pagina 20