Zoals wij al eerder meldden heeft de film "A Glowing Tribute", over de bouw van Hoogoven 7 op het Nationaal Industrieel Filmfestival te Eindhoven een gedeelde eerste prijs behaald. In de door Studio Kommer gemaakte film spelen de bou wers, onze mensen van Gusto Staalbouw, de hoofdrollen. Nu werd de film geselec teerd voor inzending naar het 14e Inter nationaal Industrieel Filmfestival te Parijs. Tot onze vreugde heeft deze film met grote voorsprong op andere films ook in Parijs de eerste prijs behaald. De daarbij behorende onderscheiding hebben wij gefotografeerd met als achtergrond de poster van Hoogoven 7. "A Glowing Tribute" is een co-produktie van Hoogovens en IHC Gusto. Het door De Kleijn en IHC Gusto ge bouwde hefeiland Stevin '73 van Van Splunder's Aannemingsmaatschappij te Ridderkerk is voiop aan het werk in de Oosterschelde bij het plaatsen van de palen voor een kabelbaan, met behulp waarvan de afsluitdam zal worden ge bouwd. Een beschrijving van het eiland en de te verrichten werkzaamheden heb ben wij reeds in Het Zeskant van oktober gegeven. IHC Deze foto van de ELSBM geeft u onge twijfeld een indruk van de enorme afme tingen van de laad- en losboei. Momen- Vlak voor de afwerking werd een foto ge- maakt van de pijpenlegger, die bestemd is voor Rusland. De pijpenlegger is op 14 november 1973 overgedragen in aan wezigheid van de Russische onderminis ter van Olie, de heer V. I. Samarsky. De pijpenlegger Suleyman Vezirov blijft nog enige tijd voor de wal bij Gusto lig gen, omdat de Russische opdrachtgevers overwegen nog een kraan te laten in stalleren die dan door ons gebouwd zal moeten worden. teel zijn onze medewerkers van IHC Gusto te Slikkerveer druk bezig om hier aan de laatste hand te leggen voordat de boei naar de Noordzee versleept zal wor den. De letters ELSBM zijn de beginletters Van "Exposed Location Single Buoy Mooring" dat vrij vertaald betekent "Eén- puntsmeerboei voor grote waterdiepte op volle zee". De boei zal dan ook geïnstal leerd worden in het Auk-veld in het Noordelijk deel van de Noordzee. De ELSBM die hier op een bak voor de werf in Slikkerveer ligt, heeft een totale lengte van 76 meter. 138

Het Zeskant | 1973 | | pagina 6