MINS 111 IHI iiiisihiiii: "Adamas" naar Saoedie Arabië Kiellegging Geslaagd voor het Bemeteldiploma In het juli/augustusnummer van Het Zeskant werd geschreven over de grote reparatieklus van de Oranjewerf met als onder werp de cutterzuiger Adamas. Er werd voor een flink bedrag aan dit baggervaartuig vertimmerd: een wijziging van de pomp- kamerindeling met installatie van twee nieuwe zandpompen, het aanbrengen van twee zijpontons, een nieuw achterschip en een nieuwe spudwageninstallatie. Na een beproeving waarbij de Bos Kalis zuiger duchtig aan de cutter-tand werd gevoeld, volgde het transport. Het volgende karwei ligt in Jubail (Saoedie Ara bië) waar Nederlandse aannemers een industriehaven bouwen. De Adamas werd op een afzinkponton geladen en aldus ver trok de door de Oranjewerf opgeknapte zuiger naar zijn verre bestemming. Kort na de tewaterlating van de sleepzuiger Tahreer bij IHC Verschure begon op de vrijgekomen helling de samenbouw van de CO 865, nog een 4500 m3 sleepzuiger voor Irak. Op 6 febru ari werd de kielsectie gelegd. Werffotograaf R. Vink was erbij om dit „plechtige moment" voor ons Zeskant vast te leggen. Een beetje laat wellicht, maar hier nog de foto van de diploma uitreiking bij IHC Verschure op 19 december 1975 aan de leer lingen, die in 1975 geslaagd zijn voor hun examen. De namen van de geslaagden zijn: Voor het vak scheeps- en apparatenbouw BEMETEL: P. G. Tol, J. T. M. Visser, B. Lof, E. P. J. Geenjaar, J. Nijman, J. P. Poel, C. N. W. Smit en R. F. Wolbeek. Voor het vak elektrisch lassen BEMETEL: N. Nijstad en E. Schurink. Voor het vak machinebankwerken BEMETEL: A. C. Janssens G. J. Kloosterwijk en E. den Ouden. Voor het vak scheeps- en apparatenbouw Instituut De Eenheid: R. Slegt. Wij wensen deze leerlingen alsnog van harte geluk met het be haalde resultaat. 36

Het Zeskant | 1976 | | pagina 8