ons in I rekkingen OPENING K; 185 De slagerij van Schiedam-Zuid LEERLING- of HULPMONTEUR Zaterdag 13 januari A, VERHAGEN GEBRS. BEilHER le Jaargang No. 1 13 januari 1962 Verschijnt eens per 14 dagen Redaktie en administrateDrij. A. L. v. d. WATER - P. J. Troelstralaan 153 - Tel. 0.10-62733 - Schiedam Tarief Kaboutertjes 20 woorden f 0.50. Verschijnen in geheel Schiedam-West, -Zuid, Nieuwland en Kethel Wat moet men doen om mee te werken aan de SPEELTUIN AKTIE voor UW KIND. Dinsdagdoorr. lappen 1.59 per 500 gram Woensdagmager vleesgehakt 1.35 p. 500 gr. SPECIALITEIT IN FIJNE VLEESWAREN Vrijdag en zaterdag extra reklamet 98 ct. per stuk 69 ci. per stuk Telefoon 66396 Rookworst van Zendijk Hele palingworsten Rozenburgerplein 5 AUTOMOBIEL- GARAGEBEDRIJF van onze nieuwe winkel Groenelaan 79 Hout - Board - Triplex Verf - Kwasten - Borstelwaren A.WETSTEIJN ZU HIEWS KantoorureriDagelijks van 9-11 uur. Maandag, woensdag en vrijdag van 20-23 uur. Bank: N.V. Slavenburg's Bank, Schiedam. DrukkerijVan Dijckstraat 174, Tel. 070-394690, Den Haag ZUID is vooral zuiderling heel erg in zijn nopjes. U zeker ook met ons eigen Zuider-Nieuws. Zuiderling zou haast ge- neigd zijn om de titel te veranderen en te schrijven bij ons in groot zuid. Wat een ruimte en wat kunnen wij nu veel schrijven. Zuiderling hoopt maar dat de mensen van zuid veel adverteren, dan houden wij een prachtig blad. Het is de moeite echter wel waard. A propos, ik zou haast vergeten u alien beste zuiderlingen(tjes) nog een voorspoedig 1962 toe te wensen. De omstandigheden zijn er bij ons wel naar dat het een goed jaar zal wor- den. Een eigen blad, en niet te vergeten de speeltuin- aktie. Wat zegt u daar wel van. Uiteindelijk heeft het bestuur van de vereniging middenstandsbedrijven Schie dam Zuid toch wel sukses gehad. De speeltuin komt er en wel op het Wilhelminaplein en de organisatoren ho- pen hem medio mei te openen. Maar nu beste mensen wil ik u eens wat vragen. Op 15 januari begint men met deze aktie en zoals ik al schreef, men wil de eerste speeltuin medio mei openen, maar dat ligt voor een groot deel aan ons. Want wanneer wij matig op deze aktie reageren kan het zelfs nog wel langer duren. Besfe ouders als u in de gelegenheid gesteld wordt om voor uw kinderen een speeltuin te creeren dan is het wel deze keer. Hoe meer u namelijk koopt bij de deel- nemende winkeliers des te eerder zij weer nieuwe zegels moeten bestellen en des te eerder de zegels uitverkocht zijn en het bestuur zijn geld binnen krijgt. De aktie biedt dus voor u vele voordelen. Eerstens een verbetering van het Wilhelminaplein, dat een ware ver- andering ondergaat. Op de tweede plaats worden wij verrijkt met een speeltuin en op de derde plaats wordt u in de gelegenheid gesteld eens in de veertien dagen een mooie prijs met de taart te winnen. Het bestuur van de vereniging middenstandsbedrijven Schiedam Zuid, hoopt nu maar dat u alien spontaan medewerkt om deze aktie te doen slagen. Zuiderling verwacht eerlijk gezegd ook niet anders. Waarom zou bij ons in zuid niet iets groots gepresteerd kunnen worden, waar me- nig stadsdeel jaloers op zou kunnen worden. Boven- dien is het nog zo, dat als wij met zijn alien de aktie steunen om bij de deelnemende winkeliers onze inkopen te doen, het bestuur er van overtuigd is dat zij dan ook op het Rozenburgerplein kunnen overgaan tot het in- richten van een speeltuin. U ziet het is dus de moeite meer dan waard. Nu zuiderling het toch over die speeltuin heeft zou ik nog iets anders willen voorstellen. U weet alien zo'n speeltuin is voor onze kinderen een kostbaar bezit. Ik zie van de zomer al menige moeder en op de vrije zaterdag de vele vaders met hun kleine zuiderlingetjes al bezit nemen van de speeltuin, want die is van iedereen. De ouders zittend op de banken toe- ziend hoe hun kroost zich uitleeft aan de speelwerktui- gen. Dat is prachtig. Maar er zijn ook tijden dat er geen ouders zijn en dat eventueel grotere knapen hoofdzake- lijk in de avonduren bezit nemen van het kinderdomein met minder prettige bedoelingen. Zijn er dan mensen die het voor de kinderen opnemen om een oogje in het zeil te houden? Is hier iets te doen vOor de bewoners van zuid om eventueel te komen tot een soort commis- sie van toezicht of iets in die geest. Want laten wij hopen dat het niet zo gaat als in menige andere speel- plaats in de stad waar de jeugd kans ziet om tegels uit de grond te werken of werktuigen te vernielen. Dat zou toch erg jammer zijn voor het vele werk dat men er aan heeft gehad. Zijn er mensen die bepaalde ideeen of plannen in die rechting hiervoor hebben, dan kunnen eens in het is om het belang van onze kinderen. Er zijn zoveel speeltuinen waar toezicht is, zou het dus bij ons ook niet kunnen ja toch. Stel zuiderling niet teleur. Mochten er mensen zijn die zich opgeven, zuiderling zal indien nodig met zijn ruimte in zuidernieuws ter beschikking staan om een en ander bekend te maken. Zo beste mensen dat is dat, de feestdagen zijn weer ach- ter de rug, er is voorlopig niet meer gevoetbald en ge- schaatst, men zou haast in een winterslaap gaan ver- vallen want er is niet veel te beleven. Geen maandagochtendpraatjes over het afgelopen sport- weekend, nee dat is toch ook weer niets. Niet echter voor de firma Wetsteyn die in de Groenelaan een nieuwe zaak hoopt te openen in hout, board, triplex, kortom al die artikelen die de timmerman in spe in zijn vrije tijd nodig heeft om zijn huisje weer eens op te knappen of anders kar- wijtjes in huis die moeder de vrouw zo graag verwezen- lijkt zou willen zien. Zuiderling gaat er binnenkort eens een kijkje nemen en komt u dan nog vertellen voor zo- ver u het nog niet heeft gezien wat de heer Wetsteyn van dit winkelpand heeft gemaakt. Nu maar speeltuintjes gaan sparen en voile kaarten inleveren, u kunt elders in dit blad lezen hoe dat alle- maal in zijn werk gaat en dan komt zuiderling op 25 januari in zuidernieuws weer bij u terug. Zet hem op voor de aktie „een speeltuin voor uw kind", veel sukses, bestuur en bewoners van zuid, het wordt u toegewenst door Zuiderling. 1. Vanaf 15 jan. kunt u bij de deelnemende winkeliers die kenbaar zijn aan het raambiljet, bij besteding van iedere 50 cent een speeltuintje krijgen, tevens vraagt u voor de eerste keer een zegelkaart. 2. De speeltuintjes plakt u op de kaart. U vult uw naam en adres in en levert de kaart in. 3. De inleveradressen zijn: Sig.magazijn Putters, Nieuwe Maasstraat hoek Rid- derkerkstraat. Sig.magazijn Schuurmans, Beyerlandsestraat 11. Sig.magazijn Abelskamp, Groenelaan 53. Sig.magazijn Marijnen, Nieuwe Haven 1. 4. Bij deze adressen krijgt u bij inlevering van de voile kaart een nieuwe kaart en tevens krijgt u de strook van de voile kaart mee terug. 5. De ingeleverde kaarten worden iedere veertien da gen opgehaald en dan volgt de trekking voor een grote hoofdprijs. 6. U doet er verstandig aan de kaarten regelmatig in te leveren. Uiteraard heeft u dan bij iedere trekking een kans. Wanneer u de kaarten opspaart en tege- lijk inlevert is de kans ook maar eenmalig. De beste kwaliteit Rund-, varkens- on gemest kalfsvleos tegen concurrerende prijzen met kruiden Ruime sort'ering soepen en blikgoed o.a. HONIG, KNORR, ROYCO, CALIFORNIE m. vlaggetje 66 ct. 75 ct. 65 ct. 75 ct. 75 ct. 75 ct. 75 ct. 150 gram gelderse worst 150 gram sappige ham 250 gram leverworst 100 gram gebraden rosbief 100 gram frikandeau 100 gram lever 100 gram bacon Bij NIEUWE HAVEN 7 TEL. 62868 i* plaats voor voor alle voorkomende werkzaamheden Telefoon 65116 De eerste trekking zal worden gehouden op 5 febr. 's avonds om 8 uur bij sigarenmagazijn Marijnen, Nieu we Haven 1. De prijs van de eerste trekking is een centrifuge die te bezichtigen is in de etalage van de firma Verspeek in de Hoofdstraat. Bij de prijs is ook nog een taart be- schikbaar. Indien mogelijk wordt de prijs thuisbezorgd. Wanneer men dus een voile kaart heeft moet men deze uiterlijk zaterdags voor de trekking inleveren. De tweede trekking is bepaald op 19 februari.

Zuider Nieuws | 1962 | | pagina 1