Fa. J. V00GD Let op Uw 4 NUMMER Dit heeft Korpershoek J. JURQENS SLAG ERIJ MAAN nummer waarcie Uw slijterij en wijnhandel M 3485 JANSEN'S SCHOENEN WETSTEIJN Brood- en banketbakkerij met uitgebreid assortiment voor de feestdagen. Redaktie en administratieDrij. A. L. v. d. WATER - P. J. Troelstralaan 153 - Tel. 0.10-62733 - Schiedam Tarief Kaboutertjes20 woorden f 0.50. Verschijnen in geheel Schiedam-West, -Zuid, Nieuwland en Kethel GROENELAAN 38 stelt op 4 nummert een waardebon van 7. 5 0 ter beschikking ZIE DE ETALAGE Tevens stelt GROENELAAN 79 op enkele nummers van deze krant 2 X 30 en 2x15 eieren besehikbaar. ZIE DE ETALAGE. Hoofdstraat 83 Tel. 64363 Beierlandsestr. 57 Tel. 65941 Een klasse beter! ALGEMEEN HOUTBEDRIJF Fabrikant van Huishoudelijke en technische houtwaren Opbouw van minitrucks Ladders en trappen Binnen- en buitenspelmater. voor kleuterscholen Houtdraaierij Ridderkerksestraat 27a en b, Tel. 67501 Wij kochten een eerste prijs op de paasveetentoonitelling Samen 1,59 Samen 1.98 Hagastraat 21 - Telefoon 678SO GROENELAAN kk - TELEFOON 67816 le Jaargang No. 8 19 april 1962 Verschijnt eens per 14 dagen Kantooruren: Dagelljks van 9-11 uur. Maandag, woensdag en vrljdag van 20-23 uur. Bank: N.V. Slavenburg's Bank, Schiedam. DrukkerijVan Dijckstraat 174, Tel. 070-394690, Den Haag \m Alweer veertien dagen voorbij en terwijl ik nu aan u zlt te schrijven is het nog geen lente. Als gevolg hiervan lijkt het wel of wij ook wat kriebelig zijn. Het geval Feijenoord, en hele kranten staan er vol van. Ingezon- den stukken van mensen die voorstellen om bloemen voor de spelers te kopen. Om niet mee te doen uit pro test in de voetbaltoto. Ja u leest het goed. Heus van die onzinnige dingen zijn er nog een hoop mensen in staat dat ten uitvoer te brengen. Zou dat nu in dat slechte weer zitten? Zuiderling weet het niet maar belachelijk is het. Op het kantje af vervelend te worden kan ik toch niet nalaten u te wijzen op onze speeltuinaktiejuist hiervoor zou heel Zuid in vuur en vlam moeten staan en daar ont- breekt het nu aan. Dit streven is toch ontzaggelijk mooi. Juist nu de laatste lootjes zwaar gaan wegen doet Zuiderling namens het bestuur van de midden- standsvereniging Zuid een beroep op het zuidelijke ge- meenschapsgevoel. Medio mei hoopt men de speeltuin offlcieel te openen. Dit kan alleen als u alien in Zuid winkelier en klant eendrachtig meewerkt om de zorgen van het bestuur wat te verlichten, want heus er moet nog veel geld bin- nenkomen. Haal Zuiderlingen de speeltuintjes bij de winkeliers en winkeliers geef ze uit als de mensen ze soms vergeten te vragen. Laat de opening van de speeltuin op grootse wijze geschieden, laten wij aan overig Schiedam zien, waartoe Schiedam Zuid in staat is en dat kan alleen als wij alien spontaan meewerken. De prijzen iedere veertien aagen zijn het ineor dan waard. De kleine kern van mensen die hier al zo veel vrije tijd voor opgeofferd hebben voor uw kinderen ver- dienen dat. (Wij als bewoners nemen ons dus voor de laatste maand alles op alles te zetten dat de turn medio mei geopend kan worden.Wordt het later dim is het onze schuld. Komt dat u eergevoel voor Zuid te na Wel aan dan Zuid, zet hem op voor de laatste speeltuin- slag. Zo dat is er uit. Nu beste Zuiderlingen ga ik u nog wat anders vertellen. Ot> 2 iiuii begint in Schiedam een sportweek die by succes ieder jaar zal worden gehouden. Alle takken van sport zullen aan bod komen en welke plaats zal Zuid hier innemen? Als ik het goed heb vernomen dan zal men trachten in Schiedam Zuid de zakenmensen te be- naderen voor reclame's op vlaggen die dan in ons stads- deel geplaatst zullen worden. Mocht dit eventueel be- langstelling hebben dan kunt u dit opgeven aan de seer, van de middenstandsver., de heer Ossewaarde. Deze kan u hier nader over inlichten. Mocht dit even tueel succes hebben dan wil ZuiderUng graag trachten en de kans is dan heel groot om m Zuid de tijdrit voor renners als start of aankomstplaats te laten fungeren. Winkeliers laat deze unieke kans voor ons met voorbij gaan om renners van naam in ons midden te hebben. De mensen die iedere 14 dagen op pad gaan om de win- naars van de trekking van de speeltuinaktie gelukkig te maken. De laatste keer waren zij op bezoek bij de familie Maagdenberg die net in de verhuizing zat en nu in de Lekstraat woont. Zoals Zuiderling heeft ge- hoord bleek mijnheer Maagdenberg het erg op prijs te stellen dat hij eens op zijn gemak met wat midden- standers kon praten want naar hij zei, heb ik die niet iedere dag in huis. Er is daar een levendlge discussie ontstaan over het werk van winkelier en arbeider en als zodanig is dit werk toch ook weer prachtig, want hier- door, als men wat meer van elkaars werk afweet, komen klant en winkelier weer nader tot elkaar en wordt zo de band winkelier en klant in Zuid nauwer aangehaald. Overlgens dacht mevrouw Maagdenberg te weten wie Zuiderling was, maar die was er op die avond niet bij. Zij wilde toch wel weten wie het was, maar zij werd hierin niet wijzer. Niettemin waren zij dolgelukkig met hun prijs, zij vonden het in een woord prachtig en wa ren bijna sprakeloos toen zij de prijs voor hun uitge- stald zagen. Tenslotte is Zuiderling afgelopen week nog even een bezoekje wezen brengen bij de nieuwe schoenenzaak van de heer Janse. Juist omdat dit een bljzonderheid is, dat er hier weer een schoenenzaak in Zuid gevestigd is Dat deze schoenenzaak bij ons noodzakelijk was blijkt wel uit het feit, dat het er erg druk is. Mijhneer Janse kan nauwelijks aan de vraag voldoen en moest na de opening diverse klanten teleurstellen omdat hij bepaal- de schoensoorten niet in voorraad had. Op zo'n grote toeloop had hfl niet gerekenu. Inmlddels is men echter al begonnen een magazfln achter de zaak te bouwen om de keuze voor de klanten groter te maken en aan de vraag te kunnen voldoen. Op de vraag waarom hij nu in Zuid een zaak moest openen, kwam als antwoord woord van dhr. Janse, dat zijn vader vroeger een zaak in Zuid heeft gehad en ondanks dat de heer Janse toen nog zeer jeugdig was heeft Zuid altijd een bijzondeer aantrekkingskracht op hem utgeoefend. Hij vind dat je in Zuid prettiger kan verkopen omdat je op den duur steeds met dezelfde mensen ongaat en er zodoende een prettige sfeer tussen klant ei hem zal gaan ontstaan. De heer Janse is daarom dogelukkig dat hij in zijn pogen om in Zuid een zaak te openen Is geslaagd. Tenslotte is Zuiderling wat teeurgesteld over de trage reaktie voor zijn verzoek orr wat te storten voor de sporthal. .Slechts <5fen firma heft gereageerd en dat was de firma Hasekamp op de Wiiemskade. Daar is iemand met een lijst rondgegaan en let bedrag dat men ver- zamelde was bestemd voor desporthal. Lees het artikel over de sporthal nog eens gcd en laat mijn roep niet tevergeefs zijn. Nieuwland i ons dicht op de hielen. Nu beste Zuiderlingen, grooten klein, ik wens u alien prettige Paasdagen toe en to over veertien dagen. Zuiderling. Dus het baste wat er is voor uw Peasdls. Bestel vroegtijdig uw fijne runder- of varkensrollade, stukje contra fillet' varkensfricandeau. kalfsfricaadeau, kalfslappen en schenkel met vlees voor de soep. Onze specialiteit is fijne vleeswaren. Let op 100 gr. Ham 100 gr. Gelderse worst 100 gr. Casstlerrib 100 gr. Rosbief 100 gr. Fricandeau 100 gr. Pekelvlees Voor een broodje half om 150 gr. Pekelvlees 150 gr. Lever Samen 1.85 Ook verkrijgbaar Braadkippen, -kuikens, klppepoulet voor de soep. Voor onder de eieren Heerlijke Ham. 150 gram Ontbijtspek z. z., 150 gram Rosbief. 100 gram Bacon, 100 gram 0.79 0.79 0.75 0.80

Zuider Nieuws | 1962 | | pagina 1