Misbruik van Vrijheid? meer kilometers geeft meer Mag. DE OOIEVAAR Kaboutertjes uit elke tank Plaatst een Voor Mobil-producten en service naar: Garage- en Servicebedrijf van der Ende kaboutertje succes verze kerd C. E MEIER j Drukkerij A. L. v. d. WATER ItioEbil """immumiiiimmmnu.iUiiifUllllllll DE OOIEVAAR ZEGT: Stelt u voor dat u in een bekend in geheel Nederland ver- schijnend dagblad de volgende advertentie zoudt lezen: „Te huur aangeboden" mooie woningen, flats, eengezins- woningen en vrije woningen. Voor credieten voor inrich- ting kan worden gezorgd. Dit komt tegenwoordig beslist niet voor, zult u zeggen.-' Zeer terecht, het C.B.H. zorgt wel dat ze vol komen. Maar wat zoudt u zeggen als deze advertentie wel was versche- nen en dat bij nadere informatie bleek, dat deze woningen te huur worden aangeboden in vrijwel alle delen van Ne derland, door een zaak in woninginrichting. Verder moet u zich voorstellen, dat u bij interesse te mren kreeg, ,,goed, mevrouw/meneer, u kunt deze wo- ig huren, maar dan moet u de hele woning door ons 1 stofferen en aankleden. A1 uw eigen meubelen zult oeten verkopen, want die mag u niet gebruiken, al- n wat wij Ctegen exhorbitant hoge prijzen) leveren mag i erin zetten. En om het extra aantrekkelijk te maken .'eren wij op afbetaling, met een looptijd van 5 jaar. C zult het met me eens zijn, dat de hele vaderlandse pers in een oogwenk in vuur en vlam zou staan om hiertegen te protesteren. Maarin iets gewijzigde vorm komt het wel voor, en ik heb al enige tijd naar protesten gezocht, maar niet ge- vonden. %!/SS Wel vind ik regelmatig enkele malen per week de be- roemde advertentie, waarnaar ik al eens ge'informeerd heb. IN De redaktie luidt zo ongeveer: Te huur woonhuizen an-jj nex winkels te Hazerswoude, Alphen a/d Rijn, Zwijn- drecht, Schiedam enz.; inrichting wordt gefinancierd, tej bevragen onder nummer enz. Interessant genoeg voor een zakenman hier in Schiedam! om eens te informeren, vooral als je een woning hier wil[ hebben. Enigszins verbaasd was ik toen bleek, dat ik kon- takt kreeg met een vrij bekende en grote zaak voor win- kelinrichting. Het kontakt werd intensiever, ik kreeg zelfs bezoek van een vertegenwoordiger, die me een en ander te huur aan- bood, maar de condities bleken te zijn zoals ik boven als denkbeeld voor de geest haalde. Mijn geval ligt ongeveer als volgt, ik bezit een bloeiend bedrijf ergens in Schiedam, maar door omstandigheden jit ik liever in de winkelgalerij in aanbouw aan de kop van de Parkweg. Mijn huidige zaak is piekfijn ingericht, naar de modeme eisen des tijds, hetzelfde geldt voor mijn eigen woning. Maar groot was mijn verbazing te horen, mijnheer, u kunt aan de Parkweg komen, graag zelfs. Wij zullen uw inrichting daar graag verzorgen, u kunt het in 5 jaar afbetalen, wij maken het u wel heel gemakkelijk. Maar. ik heb geen inrichting nodig weerlegde ik, kijk u maar zelf, de inrichting die ik nu heb is splinternieuw, die behoeft alleen maar overgeplaatst te worden. Het antwoord: neen, mijnheer dat kan niet, als u aan de Parkweg wilt komen, zult u alles moeten verkopen, en bij ons u opnieuw laten inrichten, en u kunt het in 5 jaar betalen. Kommentaar is hierop feitelijk overbodig. U begrijpt wel, dat geen zinnig mens hierop zal ingaan. Maar misschien zijn er wel die onder force majeur een noodsprong moeten doen, wie weet. Ik heb het in ieder geval laten overgaan. Wat ik me eigenlijk afvraag is, zijn we hier onze vrijheid waard. Is dit eigenlijk in ons land wel geoorloofd? Per- soonlijk heb ik me de moeite van het raadplegen van een jurist bespaard, aan de ervaring zelf heb ik al meer dan genoeg. BELE. Aangeboden t.a.b. 2 aquaria met toebe- horen. Mgr. Nolensl. 784 Tel. 61385 Te koop: Opvouwbare tweelingwandelwagen en 3 elem. T.V.-antenne. Na 7 u. A. van Eekelen Henri Polakstr. 52 (Nieuwl.) Echtpaar middelbare leeftijd zoekt intieme huishoudelijke hulp. P. Huurman Nultatulistr. 17, Rotterdam HaJkken- en zolenbar Klaar terwijl u wacht Simons, Mr. Schoen- makers Studs 1929 Broersveld 12. Dat is een besparing die telt - in geld. Geld dat U kunt be- steden aan plezieriger dingen dan benzinel Hoe U dit kunt bereiken Smeer Uw motor met Mobiloil Special. Deze olie heeft bij elke temperatuur pie- cies die vloeibaarheid, nodig voor een perfects motorsme- ring. En... tank Mobil Special benzine met Tetramel. U komt verder met een liter. Werkelijk, met Mobil-kwaliteits- Broducten krijgt U m66r voor w geld. Want - Mgr. Nolenslaan 458 Tel. 62238 SCHIEDAM Horlogerie Groenelaan 46, tel 62636 SIERADEN GERO-ARTIKELEN Eigen reparatieatelier Het „goede heertje" uit de vorige eeuw. Ook de vorige eeuw heeft, evenals wij nu, z'n „goede heertje" gekend. Deze cmeerlijkste en waarschijnlijk meest succesvolste Amerikaanse employe wist in de jaren 1858 tot 1871 naar schatting een bedrag tussen de 40 en 200 miljoen dollar aan steekpermingen mach- tig te worden. Na 13 jaar liep ook hij tegen de lamp en werd tot een zware gevangenisstraf veroordeeld. Tijdens de behandeling van het hoger beroep wist hij evenwel te ontvluchten naar Spanje. Hij werd echter later toch gegrepen en moest z'n straf uitzitten. Hij stierf evenwel in de gevangenis, maar tot aan z'n dood toe hield hij vol, dat hij het alleen maar ged.aan had om er anderen, minder met aardse goederen geze- genden, goed mee te doen. ELK VOORKOMEND DRUKWERK Grote oplagen Kleine oplagen FOLDERS BOEKEN CIRCULATES RAAMBILJETTEN ETIKETTEN BRIEFPAPIER S I Schiedam, P. J. Troelstralaan 1S3, Tel. 62733 Den Haag - v. Dijckstraat 174 - Tel. 394690 Ariadne Strauss! Toen Richard Strauss met orkest en solisten de pre miere instudeerde van „Ariadne op Naxos", tikte hij op een gegeven moment midden in de eerste acte af, om- dat het zingen van een sopraan hem niet beviel. ,,Me- juffrouw, ik geloof, dat uVender kon hij niet komen want bedoelde mejuffrouw h*d haar partituur al aan z'n voeten gesmeten met de woorden: „Daar dan, laat die snertmuziek maar door een ander zingen." Deze boze „mejuffrouw" werd echter later „Frau Richard Strauss!" Filmmaatschappijen aan de lopende band! Ook een ..record"! Sandra Dee en Bobby Darin hebben ook een film- Door de .Men's Appai el Club" van California is maatschappij opgericht (tegenwoordig een modegril Rick Nelson uitgeroepen jot de best geklede T.V.- in het bekende Hollywood). De naam ervan luidt: acteur. Jack Lemmon genoot die eer ten opzichte „Sandar". - van de Voor de vakantie, reiswiegen (ook te huur) en reitzakken. Voor het strand emmars, kruiwagens, vliegers, strandballan, etc. Voor de wandelwagen, wagenzakken in vele kleuren. U weet het, bijna 50 jaren alias voor Uw baby en kleuter in de grote spociaalzaak van Schiedam Hoogstraat 138-140-142-144 Tel. 68097

Zuider Nieuws | 1962 | | pagina 2