KRUISWOORDPUZZEL Wij zijn verhuisd P H Pi H If m slsario meer kilometers u meer A wu Oarage-en Servicebedrijf van derEnde WETSTEIJN Hi uit elke tank Voor Mobii-producten en service naar: m TV-defect? RADIO ACTIEF 7 8 9 'j k'7 *7 29 mm 37 Voor deze puzzel ter beschikking gesteid door: De „ZON" Jac. A. Verspeek, Hoofdstraat 157 1 paar nylons naar keuze Oplossingen binnen een week aan dit ad res Prijswinnaars Banketbakkerij Korpershoek le pr. A. B. van Troost, Heenvlietsestraat 356 2e pr. Wed. Zweistra, Ridderkerksestraat 31a 3e pr. M. v. Kemenade, Hemaflat 314 OPLOSSING. Dat Is een besparlna die telt - in geld. Geld dat U kunt be- steden aan plezieriger dlngen dan benzinei Hoe U dit kunt bereiken Smeer Uw motor met Mobiloi! Special. Deze olie heeft blj elke temperatuur pre- cies die vloeibaarheid, nodig voor een perfecte motorsme- rlng- En... tank Mobil Special benzine met Tetramel. U komt verder met een liter. Weikelijk, met Mobil-kwaliteits- Broducton krijgt U m66r voor w geld. Want Maalkleding en herpiimode Groenelaan 83 - Tel. G8678 HOUT BOARD VERF BOUWPAKKE FTEN ETERNIT BLOEMBAKKEN BORSTELWAREN KEUKENREKKEN 1 Z 3 5" 6 10 •*0 p- i IBfc' II 12 lb W 16 16 18 20 u 22. 2 H 25 2 6 08 30 31 32 55 bY 35" 36 HORIZONTAAL: 1. betaald men voor pas; 5. versloeg Goliath; 9. ljzerhoudende aarde; 10. vleugel (lat.); 11. voetbalclub; 12. vaartuig; 14. afsluiter; 10. ameraal; 18. terugwinning; 21. staf van koning; 28. vuilnisemmer; 29. water naar Rotterdam; 31. aleer; 33. ooi; 34. spoedig; 35. moeder (Fries); 36. kub. meter; 37. ernstige gebeurtenis. VERTIKAAL: 1. soort sleutel; 2. roem; 3. gaarne; 4. met elkaar; 5. hoofdstad van Fr. West Afrika; 6. mesthoop; 7. meisjesnaam; 8. beek in N.B.; 13. edelsteen; 15. vraag; 17. muzieknoot; 19. ik; 20. vrouw van Paul Vlaanderen; 21. vervoermiddel; 22. staat; 23. pi. in Gelderland; 24 automerk; 25. hoon; 26. dubbele punt; 27. maatschap; 30. wilde haversoort; 32. rivier in Utrecht. Ilorizontaal1. kaboutertje, 9. bod, 10. let, 11. e.d., 13. kenau, 15. k.g., 16. dom, 18. non, 19. toe, 20. Irak, 22. doel, 23. naderen, 24 geit, 26. leen, 28. hoe, 29. vee, 31. neb, 32. U.S., 33. Venlo, 35. nu, 36. are, 37. bun, 39. schijnheilig. Verticaal: 1. kledinghuis, 2. B.B., 3. ook, 4. Uden, 5. elan, 6. reu, 7. t.t., 8. Engelenburg, 12. dor, 14. noteren, 15. koe, 17. manie, 19. tonen, 21. kat. 22. del, 25. eos, 27. een, 29. veen, 30. Elbe, 33. vrij, 34. rui, 36. ah, 38. n.l. Op het bestc overhemd staat Tir iiil ijSi Beroemd om zijn boord Probeer eens een SKARLO U wilt nooit meer een ander Mgr. Nolertslaan 458 Tel. 62138 SCHIEDAM Groenelaan 79 Tel. 65116 A1 hebt u ook nog zo'n haast, wanneer de spoorbomen dicht zijn, doet u er het beste aan om te wachten tot de trein voorbij is. Be! Schiedam 63420 wij helpen direct Werkdagen tot 's avonds 11 uur bereikbaar en zaterdags tot ft uur Ook plaatsen en reparaties van antennas Een kern van vvaarheid! Mensen, die de cenzaamheid niet kunnen verdragen zijn dikwijls het minst aangename gezelschap. Niets is veranderlijker dan een mens! Toen een dienstdoende agent op een politiebureau de telefoon opnam kreeg hij te horen: „U spreekt met de Bruin uit de Damstraat. Ik heb gisteren mededeling ge- daan, dat mijn vrouw spoorloos verdwenen was en ge- vraagd om mogelijke opsporing, maar dat is nu niet meer nodig". „0, ik begrijp het al, mevrouw is zeker al weer terug- gekomen?" Heel rustig klonk toen het antwoord: ,Neen, dat niet, maar ik ben van gedachte veranderd Bijna twee en een half jaar moesten Nieuwland- en Kethel-Nieuws een flinke afstand afleggen om uw brie- venbus te bereiken. Zoals u wel weet, werd deze krant gedrukt in Den Haag, waar Van de Water bijna drie jaar terug een klein drukkerijtje overnam. Hij raakte daar als Schiedammer verzeild, omdat hij daar de kans kreeg een drukkerij, klein genoeg voor zijn portemonnaie, op de kop te tikken. De eerste stap voor de terugkeer van zijn drukkerij werd in mei 1960 gezet, door de oprichting van Nieuwland- Nieuws, waarbij later Kethel-Nieuws kwam. In augustus van datzelfde jaar verscheen ook het eerste nummer van Wester-Nieuws, zodat elke week een blad moest worden klaar gemaakt. Nieuwland-Nieuws was immers tot Sep tember van het vorig jaar een veertiendaagse uitgave. U hebt misschien de indruk, dat deze drukkerij vrijwel uitsluitend deze kranten verzorgd, dit is echter niet het geval. Daar de bladen in slechts een paar dagen worden klaar gemaakt, bestaat de hoofdzaak van hun werk uit het normale kwaliteitsdrukwerk. Gei'llustreerde boekwerken, handelsdrukwerk, folders en ook familie-drukwerk, e.d. vullen het grootste deel der produktie. Sinds die tijd groeide ook het aantal zgn. particuliere klanten in Schiedam en omgeving. In September '61, met de grote groei van het aantal win- kels in Nieuwland, werd dit blad een wekelijkse uitgave. Aangetrokken door het succes kwam ook Zuid met haar eigen Zuider-Nieuws. Het eerste nummer verscheen in januari van dit jaar. In april werd Schiedam volgemaakt met de uitgave van Ooster Nieuws. Door deze snelle expansie kwamen echter grote moeilijk- heden naar voren. De afstand Schiedam-Den Haag werd een probleem, de privewoning Troelstralaan werd over- belast en was niet op deze uitbreiding van zaken be- rekend. Doordat met de groei der kranten ook de groei van het andere drukwerk gelijke tred hield, werd ook het drukkerijpand in Den Haag veel te klein. De oprichting van Ooster-Nieuws hield dus noodge- dwongen in, dat met spoed naar bedrijfsruimte in Schie dam moest worden uitgezien. Een advertentie bracht direkt uitkomst en op 18 april ging de aanvraag aan B. en W. in zee om toestemming te verkrijgen dit pand, Van Beverenstraat 1 b en c, in zijn geheel als drukkerij te mogen gebruiken. Na veel moeilijkheden kwam half juli de toestemming af en konden de voorbereidingen beginnen. In eerste instan- tie is nu de begane grond voor de drukkerij in orde ge maakt. De laatste hand werd gelegd door J. Verspeek- Elektrotechniek uit Kethel, die een prachtige verlichting aanbracht en zorgde dat afgelopen vrijdagavond alle machines weer konden draaien. Tot eind oktober blijft het echter nog behelpen, daar al- leen de begane grond veel te klein voor de drukkerij is. Over kantoorruimte kunnen wij nog niet beschikken. De huidige bewoner van de twee bovenliggende verdie- pingen, de familie W. F. van Meurs, heeft ingaande 15 oktober een nieuwe woning gekregen, zodat na die tijd deze ruimte vrijkomt voor het kantoor, zetterij e.d. Daarom moeten wij de eerste tijd onze klanten nood- gedwongen tussen de machines ontvangen en te woord staan, maar eind oktober kunnen wij feestelijk alle ver- diepingen in gebruik nemen. De verhuizing op zich was vorige week vrij dag een waar huzarenstukje, slechts iets meer dan een dag stonden de machines stil, en zonder uitzondering kon afgelopen maandag alles volop draaien. De planning die was opgesteld, was zeer krap, omdat tijdig deze krant en het andere drukwerk de deur uit moest. Maar de radertjes der samenwerking hebben met enkele gebruikelijke strubbelingen goed in elkaar ge- grepen. Totaal was zo'n 25.000 kg materiaal en machines over te brengen. Donderdagmiddag haalde expeditie Van Lingen de eerste vracht en bracht de zetterij over. Vrijdag- morgen vertrok een wagen van expeditie C. van Pelt uit de Bakkersstraat naar Enschede om een vouwmachine te halen, waarop deze krant is gevouwen en ging een zware wagen met extra aanhanger naar Den Haag om daar de machines op te halen. Dit zware transport, geleid door vakmensen was een lust voor het oog. De zware machines werden in haar geheel, zonder demontage vervoerd. Vorige week donderdag was de pers om vier uur klaar met de laatste krant, anderhalf uur later was ze klaar voor transport. Vrijdagmorgen werd ze met de andere machines op zware rollen door een motorlier uit het pand en via zware stalen baddings, op de wagen getrokken. 's Middags ging het in omgekeerde volgorde in de Van Beverenstraat. Van Katwijk's Glashandel had eventjes door een paar handige glazeniers de grote etalageruit er- uit gehaald en door de voormalige slagersetalage gleden de machines naar binnen, gelijk op him plaats. Natuurlijk was aan dit alles heel wat overleg voorafgegaan, maar op het krit^eke moment kon iedereen aan de tekening zien hoe alles moest komen. In het weekend konden de zetters en drukkers weer op adem komen en maandag begonnen ze weer, mede om deze krant weer tijdig bij u te krijgen. Zij hopen dat veel Schiedammers en zaken- lieden de weg naar de Van Beverenstraat kunnen vinden, zodat er blijvend volop te zetten en te drukken zal zijn. Dit kunnen ze nog beter dan verhuizen en hen is niets te dol.

Zuider Nieuws | 1962 | | pagina 2