499 - BIJ ONS IN ZUID Let op Uw A NUMHER Dit Aile Magneet modeller A. LEEGGANGERS SHOWROOM Kunt U de vooruitgang bijhouden/ nummer heeft waarde WETSTEIJN A. DE JONG-TEXTIEL KORPERSHOEK JAN3ENS SCHOENEN in voorraad vanaf Komt u eens kijken in onze geheel gemoderniseerde en ruimere BEIERLANDSESTRAAT 57 GROENELAAN 38 stelt op 1 nr van de krant 1 paar schoenen naar keuze ter beschikking waarde f 20.— ZIE DE ETALAGE WILLEM BROUWERSTRAAT 2a Werkplaats: WILHELMINAPLEIN 6 Telefoon 67916-61942 2e Jaargang No. 3 7 februari 1963 Verschijnt eeas per 14 d»gen Redaktie en adm.Drukkerij A. L. v. d. WATER - van Beverenstraat lb-c - Telefoon 0 10-67787 - Schiedam KantoornrenDafelqka van 9-6 nor - Banlurr i N.V. Slavenbnrp's Bank Schiedam M 353 Tarief Kaboutcrtjesper editie 20 woorden f 0.50 - Verschijnen in geheel Schiedam (4 edities) Tien jaar geleden liep half Holland onder water. Zaterdag j.l. stond half Rotterdam in de rij voor een litertje drinkwater. Honderd jaar geleden werd de Waterweg feestelijk ge- opend. En wat waren wij vorige week allemaal blij dat het Noord- zeetje zo dicht bij Rotterdam is gekomen. Vroeger moest zout uit verre landen worden aangevoerd. Sinds wij zout in eigen bodem vonden, kun je dat goedje in geen winkel bekomen. In de goede oude tijd kocht men zout netjes in zakjes, nu draai je eenvoudig de kraan van de waterleiding open. Eens was er een vrije handel, kocht je wat je maar wilde. De branche-vervaging laat de overheid, als je water ver- langt, zout geven en de zelfstandige middenstander ver- strekt water. Zo'n tweeduizend jaar geleden kwamen de vaten bier de Rijn afzakken. Nunog geen litertje schoon water! In de tachtigjarige oorlog waren er geen bruggen en moest een leger door verraad een overgang over de rivie- ren vinden; tegenwoordig rijden wij met auto's zonder bruggen of gidsen zo'n hindernis over. Onze ouders deden zout in de aardappelen; nu doen wij de aardappelen in het water om het zout er uit te krijgen. Om een raket naar de maan te sturen vinden wij geen kunst maar olie of kolen vervoeren In de middeleeuwen was het gevaarlijk 's avonds over straat te gaan vanwege de slechte bestrating. Nu is het overdag zelfs levensgevaarlijk! In de vorige eeuw werd Schiedam beroemd vanwege het kostelijke vocht dat binnen haar muren werd verstrekt. Toen was Schiedam een zeehaven. Nu is Rotterdam een zeehaven en wordt het koele heldere vocht ons van daar geleverd. Doch laten wij er maar over zwijgen; een mens zou zich gewoon gaan schamen over zoveel veranderingen. Trouwens, mopperen helpt al net zo weinig als klagen enin de inderdaad heel onprettige situatie was toch ergens nog een lichtpunt te ontdekken. Wij alien waren weer eens gelijk. Wij alien hadden pech, narigheid, strop, verlies, verlet, kou en een heleboel narig- heid. Maar het anderen helpen, het geholpen worden, het in toepassing brengen van het gebod de naaste lief te hebben, was in al onze narigheid toch wel hartverwar- mend. Hopelijk zijn de grootste moeilijkheden nu voorbij en wij :ijn daar alien erg blij en dankbaar mee. Toch is alle narigheid onze stad nog lang niet uit, ook }1 zullen velen van ons dat niet zo direct merken. Er zijn in onze stad heel wat moeilijkheden, die er ook zullen zijn als de winter weer voorbij is, tenzij Hoe zou u het vinden als wij nu even dachten aan de narigheid van die anderen? Denken aan de meer dan duizend afwijkende kinderen in onze stad, die nu en voor altijd gehandicapt zijn? Er bestaat een prachtig plan, dat best is te verwezen- lijken: een plekje scheppen, waar die kinderen al is het maar eens per week eens een middag vrij en fijn zullen kunnen spelen. Wat zou dat heerlijk zijn, voor hen en voor hun ouders! Men zegt nogal vaak dat Schiedam in vele opzichten bij andere steden achterblijft. Welnu, dat hoeft toch echt niet zo te blijven. Ook u kunt meehelpen daarin een gunstige verbetering te brengen. Het aantal guldens dat in de verandering te brengen. Hei aantal guldens, dat in de afgelopen weken extra werd uitgegeven om de eigen moeilijkheden te bestrijden, is moeilijk te schatten, het zal niet weinig zijn. Als dat nu niet meer nodig is, zou dan een guldentje van ons alien voor het gehandicapte kind in onze omgeving er niet meer af kunnen? Dan zou ook daar veel narigheid worden opgelost. Dat zou toch wel heerlijk zijn en u zult daar echt nooit spijt van heb- ben. Maar ach, dat weet u zelf toch ook wel. Het gironummer van de initiatiefneemster is: 62 0127; motto: hulp voor de speelplaats voor Schiedamse kin deren. B.C.B. GROENELAAN 79 op 2 nummers een waardebon van f.- en op 2 nummers een waardebon van 2.50 VOORNSESTR. 43 (hoek Havendijk) 2 waardebonnen a f 5. 4 waardebonnen a f 2.50 BANKETBAKKERIJ stelt op 2 nrs. van deze krant I taart beschikbaar (hoek Wilhelminapiein) Betaling desgewenst in 6, 12 of 18 termijnen heb ik u ondanks de koude zeer veel te vertellen over diverse aktiviteiten die in zuid gebeurd zijn of gaan gebeuren. Allereerst de brand in de Ouddorpsestraat. Het bracht die nacht heel wat opschudding teweeg in die straat. U hebt inmiddels wel gemerkt, dat als er nu brand komt, meestal het hele pand verloren gaat. Hopenlijk zal er voor de gedupeerden uit ons midden spoedig een bevredigende oplossing worden gevonden voor onderdak, kleding en huisraad. De hoek van het Wilhelminapiein en Willem Brouwer- straat heeft een verandering ondergaan. Iedereen die er de laatste dagen langs is gegaan zal wel bemerkt hebben dat de heer Leeggangers zijn showroom op deze hoek heeft uitgebreid en gemoderniseerd. De ruimte die er achter was heeft hij uitgebroken en thans is er een groter geheel ontstaan waarin de heer Leeggangers zijn fietsen- en bromfietsensortering danig kan uitbreiden en ten toon stellen. Een prachtige collectie fietsen en magneet-brom- fietsen zijn hier te bezichtigen. De nieuwste brommer, de magneet 1963, staat er te pronken. Bovendien heeft het interieur een aantrekkelijk verfje gekregen en is er extra verlichting aangebracht, zodat deze hoek 's avonds een zee van licht uitstraalt. De heer Leeggangers heeft dit alles bijna zelf tot stand gebracht naar eigen ontwerp. Medio mei 1960 heeft de heer Leeggangers deze show- ruimte overgenomen en per 1 februari, dus vorige week, heeft hij al kans gezien deze zaak opnieuw, nog groter en moderner, te heropenen. De Titus Brandsma-stam, onder leiding van J. Brouwer, gaat Zuid op stelten zetten. Althans dat hopen zij. Deze stam, die zijn leden telt onder de katholieke jongens die padvinder zijn, heeft bepaalde ideeen uitgedacht, om de pastoor van de kerk in de Lekstraat,voor zover dat in hun vermogen is, te hulp te komen met zijn moeilijk heden met het voorportaal van zijn kerk. Dit gedeelte van de kerk gaat verzakken en aan het gevaar dat hier- door dreigt moet wat gedaan worden. De voorgevel moet gesloopt worden en vervangen door een nieuwe. U begrijpt dus wel dat dit karwei veel geld gaat kosten. De Titus Brandsma-stam en het gemeentebestuur van Jongensstad hebben zich beraden hoe hun pastoor met zijn moeilijkheden tegemoet te komen. Zelf hebben zij, zonder hulp van ouderen, deze zaak onder ogen gezien en hun gedachten er over laten gaan, hoe zij hulp zouden kunnen bieden. Jongens weet wat je op je nek haalt, het is geen peuleschilletje. De heer Daniels, de oubaas van de padvinders, heeft er zijn goedkeuring aan gehecht; jullie zullen dus door moeten zetten. Ja beste lezers, nu moet u niet denken dat deze jongens de voorgevel gaan slopen, al zouden zij dat misschien graag willen, nee zij gaan diverse akties op touw zetten. Het wordt geen bedelen, maar door hun akties willen zij geld verdienen. Wat gaan zij doen? Daar is allereerst a.s. zaterdag het ophalen van flessen en oud papier, vervolgens komt er op de katholieke scholen in zuid voor de leerlingen een teken- en opstelwedstrijd. Voor alle kinderen uit zuid worden er filmmiddagen georganiseerd en er komt een fietsenrally en een klaverjaswedstrijd xoor de groten. Mogelijk komt er nog meer uit de bus. Stel het werk van deze jongens niet teleur. Toon dat u waardering hebt voor het initiatief. De leiding van de jeugdorgani- satie streeft naar zelfwerkzaamheid, karaktervorming en dergelijke goede eigenschappen. Dat kunnen wij, nee dat moeten wij steunen. Zij staan dadelijk in de maatschappij en de ondervinding die zij nu opdoen is belangrijk voor hun verdere leven. De fam. Huigen-Hopman uit de Klaaswaalsestraat heeft vorige week feest gehad. Het echtpaar was toen vijftig jaar getrouwd en de elf kinderen en zestien kleinkinde- ren hebben dit echt wel gemerkt. Voor de kleinkinderen was er een filmmiddag die werd verzorgd door een van de zoons. De kinderen hadden uiteraard ook feest, en in de ouderlijke woning zijn de bloemetjes ondanks de vorst buiten gezet. Ook buiten de familiekring heeft men het bruidspaar niet vergeten. Opa Huigen, die zijn medewerking verleent aan de toto-aktiviteiten van Ursus, werd ook door deze vereniging bedacht met een bloemenhulde. Evenzo van de buren en de kennissenkring die de familie Huigen- Hopman heeft. Het gouden bruidspaar is uiteraard in zuid goed bekend. Al meer dan veertig jaar wonen zij in ons midden en zuiderling hoopt dat er nog vele jaren in goede gezondheid zullen volgen. Mijnheer en mevrouw Huigen, al is het wat laat, ook namens zuiderling nog van harte gefeliciteerd. Allen gegroet van zuiderling.

Zuider Nieuws | 1963 | | pagina 1