Tragedie der vernieuw/ing Mcrison BOTERMANS SLAGERIJ MAAN LET OP M 9489 een Roney autozitje is veilig SPEELGOED PRINS 17 tot en met 29 juni 2e cat gang Nr. 13 20 juni 1963 Verschijnt eena per 14 dagen Al schijnt de zon nog zo fel, een DEKEN in de VAKANTIE wil men wel Tijdelijke aanbieding prachtige 100°/o wollen deken van een bekend Leidsfabrikaat 1 pers. Ivanhoe 150/215 29.50 2 pers. Aida 180/220 39.50 Autoplaids v.a. 12.50- 19.75 -21.50-37.50 Comfortabele lichtgewicht zomerstoelen Aluminium frame (roest niet en geen beschadigen) 1,8 kg 27,50, 2,6 kg 39,75, 3,8 kg 57,50 1eubelen Groenelaan 47-49-103 Speciale aanbiedingen voor het weekend Groenelaan 44 Teleffeon 47816 Dit nummer heeft waarde Nu ook autozltjes in moderne ruit en Prijzen v.a. 10.75 - 13.95 - 15.45 17.50 - 19.00 - 11.25 - 26.00 Door een tekort aan personeel zijn wij genoodzaakt wegens vakantie te sluiten van zuider - nieuws Weinigen zullen treuren als zij dan hier, dan daar in Schiedam de slopers hun werk zien doen. Slopen is in Schiedam (vooral dit jaar) geen onbekend schouwspel meer. Langs de Broersvestt zagen we het laatste stuk molen op de hoek van de Lange Kerkstraat verdwijnen. De oude Damlaan werd met de grond gelijk gemaakt. Hierdoor waren meer dan zestig gezinnen eind vorig jaar verplicht naar elders te verhuizen. Tussen de gemeente en de diverse bedrijven die in deze saneringsgebieden hun bedrijf uitoefenen zijn heftige en geemotieerde onder- handelingen gevoerd. Herhaaldelijk werd aan de rechtbank de taak opgedragen om een eervolle uitspraak te doen over meningsverschillen tussen twee partijen. Het „publiek" (wij als Schiedammers) hebben over het algemeen de mening, dat de gemeente altijd wel aan het langste eind trekt, ook al staat zij niet in haar gelijk. Dit is echter heus niet waar, de beslissingen die uiteindelijk en soms onder dwang van de rechtbank worden genomen zijn over het algemeen genomen rechtvaardig en stellen de gemeente heus niet in het voordeel. In gedachten hoor ik velen al aan het kankeren slaan, waarbij ze aanhalingen gaan doen en voorbeelden gaan stellen die zij ook niet tot in de finesses weten. Ik moet toegeven, dat de handel- wijze die soms door de gemeente wordt gevolgd, niet altijd strookt met de menslievendheid. De gemeente en haar ambtenaren staan in ons aller dienst, zij dienen ons aller belang en het individuele belang moet hier wel eens voor wijken. De nijging bestaat om soms al te sterk om't indivi duele belang maar geheel opzij te schuiven. Zij die met de gemeente te maken hebben over onteigening en soortge- lijke procedures, voelen zich over het algemeen als een kleine jongen, tegenover een reus van een kerel die on- redelijke eisen stelt, waaraan zij maar moeten voldoen, want andersHierdoor ontstaan stadsgenoten, die geen goed woord meer voor de gemeente over hebben, die rustig beweren dat ze (de gemeente) je rustig je graf of het gek- kenhuis in werken. De ambtenaren die dit lezen, springen natuuil .jk op, met „maar dat is niet waar" enz. enz. Na- tuurlijk niet, maar u gaf bij sommigen de schijn. Deze sehijn w.l ik hierbij graag wegwerken, want geen Schie- dammer wil een mooie gesaneerde stad ten koste van zijn medemens. Daarom wil ik wel uw dringende aandacht voor hctgeen in de saneringsgebieden gebeurt. De om- geving Dam is er wel een goed voorbeeld van. Hoeveel slapeloze nachten worden aan velen die hier hun brood verdienen niet bezorgd door de sanering der oude stads- delen. Welke klappen heeft de kleine middenstand in deze omgeving niet te verduren door de afbraak aan de Dam laan en omgeving, waardoor zij toch een goede honderd klanten kwijt zijn. Het afsluiten van verbindingswegen naar hun andere klanten in Nieuwland was een nieuwe klap. Natuurlijk is het zo, dat door de nieuwbouw hier kompensatie ontstaat, maar het probleem moeten wij niet over het hoofd zien, de middenstand mag niet bij de pak- ken neerzitten. Maar de sanering moet doorgaan, het nieuwe stadhuis moet er komen. De brandweerkazerne moet afgebroken worden en tevens de ene kant van de Emmastraat, zonder brandweerkazerne kunnen we niet, die moet ergens komen. Zo dubben de ambtenaren verder. We hebben ook nog een sporthal die we kwijt moeten; dat ding kost geen millioenen, maar is ook niet zo mooi. Dat ding kan je dan ook niet te veel in het vizier zetten, maar moet toch weer centraal komen, om de sportlief- hebbers niet te veel te laten sporten om in hun sporthal te komen. Eigenlijk zouden we oorspronkelijk de sporthal zetten in de driehoek, Vlaardingerstraat, Kethelstraat en Vellevest, maar dan kan je nu met goed fatsoen ook weer niet doen. Misschien zitten ze zo weer te puzzelen. Het is niet zo eenvoudig hoor. Als buitenstaander weten we na tuurlijk wel gauw oplossingen. Laten ze dan de nieuwe brandweerkazerne zetten op deze driehoek, in plaats van achter de Oud-Katholieke kerk in de Breestraat (naast slager Van de Water). Dan kunnen ze op die plaats de sporthal kwijt, netjes een paar deciennia weggestopt tot de volgende sanering. Voor al die brandweermannen die nu in de buurt van het Schuttersveld wonen, is dit nog dichter bij huis, en de sporthal zit in het centrum. Dit lijkt mij een betere oplossing als die welke een bekend dagblad suggereerde, om hier een winkelgalerij te projek- teren, met flats erboven. Bescheidelijk mag ik wel op- merken, dat deze omgeving toch heus geen behoefte heeft aan nog een stel peperdure winkels. De sanering van de driehoek Vlaardingerstraat-Kethelstraat-Vellevest is overigens voor sommigen die hun bedrijf daar nog ge- vestigd hebben een uiterst beroerde zaak. Om maar een voorbeeld te nemen. Op de hoek van de Kethelstraat en de Vellevest zit al 27 jaar de heer P. van Eijk, en had daar al die jaren in zijn sigarenhandel „De Sport" een goede boterham. Alhoewel hij het mij niet persoonlijk heeft gezegd, lijkt mij dit nu een typisch voorbeeld van een sanerings-slachtoffer. Een tiental jaren geleden zat hij daar mijs inziens prima aan een door- gangsweg met dichtbij vele sportvelden van Hermes en Excelsior. De stadsontwikkeling heeft hem dit ontnomen. Kortgeleden ging de Damlaan eraan met veel van zijn klanten. Nu moet zijn hele zaak eraan geloven. Hij kreeg dezer dagen bericht, dat hij 1 juli zijn zaak moest heb ben ontruimd en zijn sleutel diende in te leveren. Hoe zou u zich voelen als u in zijn schoenen stond? De ge meente biedt hem niets aan. Antwoord op verschillende brieven bleven uit. Op vragen van zijn kant krijgt hij geen enkel antwoord, omdat een ambtenaar zelf niets mag zeg- gen, voor het rijk aan het woord is geweest. Mogen wij iemand, die 27 jaar lang zijn eigen boontjes heeft gedopt en al die tijd de gemeenschap door belastingbetaling heeft gesteund, zo maar een morele opdoffer geven en hem in het ongewisse laten? Natuurlijk niet. Laat de ambtelijke molens eens vlot draaien en geef deze gevallen morele steun. Namens velen, Teunisse. P.s. De groeten van Zuiderling, hij is op vakantie. Tel. 69862 Fri-Ki Braadkuikens 1250 gram4,98 Fri-Ki Braadkuikens 700 gram2,39 :/2 kip voor de soep circa 300 gram 1,39 Blanke Kalfslappen per 500 gram vanaf 2.89 Harstkarbonade per 500 gram vanaf 2,29 Rib- en Lendekarbonade per 500 gram vanaf 2,79 Palingworst 250 gram 0,75 Voor de boterham Schouderham per 150 gram0,7V Pekelvlees per 150 gram 0,89 Gelderse Worst per 150 gram0,68 Runderrollade per 150 gram 0,98 Onze specialiteiten Biefstuk Tartaar Slavinken Hamburgers Fijn gekruide Verse Worst U belt en wij bezorgen Red. en adm. drukkerij van de Water van Beverenstraat 1 b-c - Schiedam Telefoon 67787-67763 Advertentietarieven op aanvraag. Kaboutertjesvoor alle edities p. w., tot 20 woorden f 1.elk woord meer 10 cent, (geldt niet voor za- kenkaboutertips). Onze wijkbladen verschijnen in de gehele gemeente Schiedam en Oud-Mathenesse (R'dam), in een totaal- opl. van ruim 30.000 exemplaren, onder de navolgende namen Kethel-Nieuws, Mathenesser-Nieuws, Nleuw- land-Nieuws, Ooster-Nieuws, Wester-Nieuws en Zul- der-Nieuws. Nieuwland-Nieuws verschijnt wekelijks. Bank: N.V. Slavenburg's Bank, Schiedam Onderstaande bedrijven stellen op een aanta! van deze nummers. welke zij in hun etalages vermelden iets aantrekkelijks beschikbaar U behoeft slechts te vergelljken of uw nummir hiermee oversenstemt. WETSTEIJN, Groenelaan 79 op 2 nummers een waardebon van 5.00 op 2 nummers een waardebon van 2.50 A. de JONG-Textlel, Voornsestr.43 h. Havend. op 2 nummers 2 waardebonnen S 5«00 op 2 nummers 2 waardebonnen a 2.50 Banketbakkerij KORPERSHOEK, Beijerl.str. 57 Stelt op 2 nummers 1 taart beschikbaar JANSEN'S Schoenen, Groenelaan 38 stelt 1 paar schoenen n. k. waarde Th. ENGERING, Rubensplein 2 x f 5.— boodschappen LOENDERSLOOT bouwp., Marlastr. 20 en 43 i i t 5.— waardebon Gebr. CLARIJS, St. Liduinastraat 84 3 x f 10.— boodschappen 20.00 MGR. NOLENSLAAN 424 TEL. 61747 HOOGSTRAAT 68 TEL. 68681 Wij geven Nieuwland- of KES-zegels VAN VRAGEN WORDT MEN WIJS Uit het tijdschrift voor Efficientie en Dokumentatie, janu- ari 1963, is het onderstaande ontleend „Hoe organiseer ik een congres?" is de vraag die nu is voorgelegd aan de Amerikaanse ..Council for International Progress in Management". Onze Amerikaanse zustervereniging staat voor de moei- lijke taak, het in het najaar van dit jaar geplande 13e Internationale Cios-congres te organiseren. Het tijdschrift ..Business Week" vertelde iets uit de keuken van de organisatoren. Om 4000 a 5000 mensen te ontvangen doet men een beroep op vrijwilligers, geworven in de hoogste kringen van het bedrijfsleven. Men heeft voor de organi- satie van het congres een bedrag van een miljoen dollar uitgetrokken. Naar het laat aanzien is dat bedrag niet voldoende. Het Amerikaanse bedrijfsleven fourneert deze bedragen. Een groot probleem voor de Amerikanen is de taalverscheidenheid van de deelnemers die uit 37 ver schillende landen komen. KOSTENLOOS ANTWOORD EN COMMENTAAR VAN DE ESPERANTISTEN Het jaarlijkse Esperanto-wereldcongres, dit jaar het 48ste zal in Sofia circa 3000 esperantisten samenbrengen uit 38 verschillende landen. Er is een gesalarieerde congres- secretaris die ieder jaar naar de volgende congresstad reist. (Het 49ste zal in Den Haag, het 50ste in Tokio plaatsvinden). De congres-secretaris doet een beroep op de plaatselijke esperantisten. Inkomsten en uitgaven hebben elkaar tot dusver steeds in evenwicht gehouden. Ondanks de 38 verschillende naties geen talenprobleem. Rubensplein 18 Tel. 68294

Zuider Nieuws | 1963 | | pagina 1