Wij k unnen weer groeien N.V. SLAVENBURG'S BANK - SCHIEDAM Fa. R. L. v. Lingen Zn. mmm® LANGE NIEUWSTRAAT 167 TELEFOON 6?255 VERZEKERINGEN CREDIETEN - SPAARBANK <3'/< rente) AUTO-FINANCIERING VREEMD GELD - SAFE EFFECTEN HOTELBEDDEN VOOR MENSEN VAN BOVEN 6 VOET AUTODIENSTEN MARIASTRAAT 17 - TEL. 68151-68146 A. w. n»lf>l directeur W. Buurman.Zprocuratjehouder Een hoteleigenaar in Duitsland met verbeeldingskracht heeft zich bezig gehouden met het probleem hoe babies (en dus ook hun ouders) de vakantiereis met genoegen te doen beleven. Zijn oplossing van dit probleem is drie- voudig. Om te beginnen helpt hij baby een ononderbroken rust te genieten door hem een eigen slaapkamer aan te bieden. Baby krijgt verder een warm-waterbordje, waarin het eten op temperatuur gehouden kan worden tot hij bereid is van zijn diner te genieten. Is baby wat ouder, dan staat hem ook een kinderstoeltje ter beschikking. De kans dat de baby na al deze goede zorgen uitgroeit tot de respectabele lengte van 200 cm, acht deze hotelier niet uitgesloten. Hij heeft daarom voor „supermensen" van dit formaat bedden klaar staan van 225 cm lang. Het ziet er naar uit dat de gasten van deze hotelier een comfortabele toekomst tegemoet kunnen zien. Wij wensen hun een prettige vakantie toe in Keulen, alwaar dit hotel zich bevindt. Van de vakantie-sluiting der drukkerij aan de van Be- verenstraat is begin augustus een nuttig gebruik gemaakt om een grondige reorganisatie toe te passen. In de loop van dit jaar bleek steeds duidelijker, dat met de toen bestaande indeling en de kapaciteit het niet mogelijk was aan de steeds groeiende vraag naar om- vangrijkere kranten te voldoen. De wykbladen welke onder zes verschillende namen in Schiedam van ons verschijnen, moeten namelijk in enkele dagen gereed worden gemaakt om zo aktueel mogelijk te zijn. Doordat de kapaciteit zowel van de zetterij, (ge- vestigd op de eerste verdieping) als van de drukkerij te klein was, kostte het enorme inspanning om steeds weer op donderdag de bladen in uw bus te krijgen. Door energiek aanpakken is de drukkerij hier zonder uitzondering in geslaagd. Het tweede kwartaal van dit jaar, werden alle reorganisatieplannen geheel pasklaar gemaakt en de machines en het andere materiaal besteld. De binderij welke met de drukkerij parterre stond, werd voor een groot deel naar de eerste verdieping overge- bracht, evenals de vormvoorbereiding (het drukklaar maken der drukvormen). Het kantoor werd verplaatst naar de tweede verdieping, alwaar ook het magazijn werd gevestigd. Om tot de beste opstelling van alle machines te komen, werden op een na, alle machines verplaatst en de meest ideale opstelling gegeven. Een nieuw magazijn speciaal voor de grote hoeveelheden krantenpapier werd gereed- gemaakt, de wasgelegenheid welke oorspronkelijk in dit magazijn was werd verplaatst. Nieuwe bergplaatsen voor het hulpmateriaal werden aan- gebracht en de drukkerij werd van een nieuw kleurtje voorzien om de werkomstandigheden voor de drukkers zo aangenaam mogelijk te maken. De verlichting was oorspronkelijk al aan de nieuwe uit- breidingen aangepast, zodat de elektriciens zich konden bepalen tot het ppnieuw aanbrengen der aansluitingen voor de machines. Doordat de benodigde krachtstroom veel meer werd dan voorheen moesten wel de nodige technische voorzieningen worden getroffen om aan de gestelde eisen te voldoen. Ook de plaatsing van de verschillende huistelefoons moesten aangepast worden aan de gewijzigde omstandig- heden. Het meest spektaculaire werk in het geheel was de plaat sing van de nieuwe drukpers. Van het transport der machine drukken wij u onderaan dit artikel een tweetal aktiefoto's af. Verder geven de twee andere foto's een aardig beeld zoals de machine thans de kranten afdrukt. Mede door de uitbreiding der zetterij en het uitbreiden van het personeel met enkele vakkundige krachten kun nen onze wijkbladen weer volop gaan groeien, indien het nodig is zelfs tot de viervoudige omvang dan voorheen. Na de vakantie zijn we al gegroeid, dit zal door velen wel zijn opgemerkt. Deze uitgaaf is ook iets omvangrijker dan u gewend was. De komends tyd gaan wij, in nauwe samenwerking met het Schiedamse bedrijfsleven, er naar streven u een representatief, rasecht Schiedams, neutraal blad voor elke Schiedammer te brengen. Elke wijk behoudt haar eigen uitgave en haar eigen sfeer, terwijl die zaken welke over heel Schiedam hun belangen hebben in alle edities tegen aantrekkelijke prijzen hun berichten kunnen plaatsen. Met de uitbreiding van de bladen, gaan w(j ook een grotere plaats inruimen voor berichten, verhalen en ak- tuele gebeurtenissen. Sportverenigingen en organisaties nodigen wij hierbjj dan ook uit hun berichten en nieuws aan ons te willen doorgeven. Deze berichten, indien ten algemene nutte en voor een goed doel, geven wij gaarne gratis door. Hiermede hopen wij vele nuttige aktiviieiten te kunnen steunen, terwijl de organisatoren gratis de beschikking hebben over Schiedams best gelezen bladen. Dit laatste is namelijk de oorzaak, dat wij tot uitbreiding konden overgaan, hier zijn wij het Schiedams lezers- publiek uiterst dankbaar voor. Wij zullen dan ook gaarne van de suggesties welke wij ontvangen ter verbetering der uitgaven gebrtiik maken. Met kracht streven wij er naar om deze zuiver Schiedamse bladen voor Schiedam steeds representatiever te doen zijn. Schiedams zakenleven, maakt gebruik van de goodwill welke deze bladen reeds hebben, plaats uw annonces op deze pagina's. Wij zorgen dan dat de aandacht voor deze bladen steeds groter wordt, dit ook in uw en in Schiedams belang. Daar onze wijkbladen slechts gedurende enkele dagen per week worden klaargemaakt, is vooral de kapaciteit der drukkerij voor het mooiere reklamedrukwerk sterk vergroot. Vele Schiedammers zullen de indruk hebben gekregen, dat de drukkerij een speciale krantendrukkerij is. Dit is beslist niet het geval, de hoofdzaak van het werk dat verricht wordt is het drukwerk ten behoeve van handel en industrie. Als we u moeten opsommen wat dit allemaal is, zouden wij een weinig lezenswaardige reeks moeten geven, die vele regels zou vullen. De uitzonderingen, dus hetgeen wij niet drukken, zijn snel opgesomd, daar wij een all round drukkerij zijn, met het beste materiaal en kundige enthousiaste medewerkers. Kortom, voor alle drukwerk tot de grootste oplagen toe, in de fijnste uitvoeringen, in alle kleuren, kunnen zij voor u vervaardigen. Bovendien ontvangt u deskundig advies op velerlei gebied. A. L. v. d. Water Haarlem Bagijnhof 17 Telefoon (02500) 21519

Zuider Nieuws | 1963 | | pagina 6