C. E. Meier Bij ons in Zuid GESCHEN KEN BLOK's NIEUU/S UIT HET WESTEN LET OP JSTs 3872 y Korlooerie SLAGERIj MAAN Komt u bij ons een kijken Wij hebben grote sortering St. Nicolaas- geschenken_ te veel om op te noemen P. GROENEWEGEN „Het Westen" 2e Jaargang Nr. 25 20 nov. 1963 Verschijnt eens per week (mensen en beurzen) DROGISTERIJ. FOTOHANDEL Rembrandti. 11 hoek Jan Steenstr. Voor Uw SINT NIC0LAAS GESCHENKEN naar: Dameshorloges Herenhorloges Raiswekkers vanaf fl. 29,50 vanaf fl. 19.50 vanaf fl. 14.95 Kristallan kettlngen vanaf fl. 7.50 Ruima sortering In klofckan, wckkcrs, horloge-banden, goud, zllver, gero- artikelen, byoutariaen Alle uurwerken met volltdife garantie Nu voordelig kip eten en de 38 cent Groenelaan 44 Telefeen 67816 Dit nummer heeft waarde Nw Maasstr. 31a Tel 68213 Verse gestoomde Makreel Fijne gestoomde Paling Alle vissoorten Prima kwaliteit Bij het bekende adres K. Gundlach Zoon Achter uw kachel De grootste sortering NATUURSTENEN SCHOORSTEENPLATEN zuider gaat de firma G. Schilten in de Hoofdstraat 159 ver- huizen. Het bedrijf moet verplaatst worden naar de voorkant in de poort van de Hoofdstraat op nr. 157. Men begrijpt dat in verband met de schoolbouw in de Dwarsstraat nog al wat voorzieningen moeten worden getroffen. Het bedrijf, dat zich bezig houdt met con- 6tructiewerk, pijpleidingen, draai- en fraiswerk, moet dus ook verhuizen om ruimte te maken. Wij zijn er eens een kijkje gaan nemen, men begrijpt dat de heer Schil ten dat maar zo niet een twee drie voor elkaar heeft. Zoals hij zelf zegt, gaat het bedrijf er niet op achteruit, omdat men over een grotere en betere bedrijfsruimte gaat beschikken. Grotere werkplaatsen en kantoor, met bovendien een groter magazijn, dit alles zijn betere omstandigheden, die maken dat er beter gewerkt kan worden en daar gaat het in het bedrijf om. Wat deze sanering betreft is er voor dit zuidelijke bedrijf dus een oplossing gevonden. Laten wij hopen dat het zo met alien mag gaan die door de scholenbouw met him bedrijf moeten verhuizen. Het bestuur van de middenstandsvereniging Schiedam- Zuid heeft een grote verantwoording op de schouders genomen, om de woningen die in gemeentehanden zijn overgegaan onder him toezicht te nemen. Wat gaat er dan gebeuren zult U vragen. Zuiderling zal het U zeggen. U weet dat er in de Hagastraat en om de hoek op de Nieuwe Haven en ook in de Willem Brou- werstraat woningen ontruimd zijn en waarvan de ramen zijn dichtgespijkerd. Het materiaal waarmee dit is ge- beurd ontsierd ons zuiden in erge mate en dit was voor velen een doom in het oog. Het bestuur heeft het nu voor elkaar gekregen dat de planken voor de ramen verwijderd worden. Maar nu komt het. De ramen mogen door de jeugd niet worden ingegooid. Bovendien zullen er gordijnen achter de ramen blijven hangen en nu moet het bestuur in samenwerking met de leden er op toe zien, dat de ramen op gezette tijden worden schoonge- maakt zodat men de indruk krijgt dat de huizen nog bewoond zijn. Dit is een grote verbetering van onze omgeving. Zuiderling zou U alien dringend willen verzoeken dit initiatief niet alleen op de schouders van de vereniging te willen laten aankomen, laten wij met ons alien er op toe zien dat men deze lege panden niet toetakeld. Het is toch in het belang van ons alien dat wij in een nette buurt wonen en het is zo afgesproken dat als de ramen stuk gegooid worden de gemeenten er weer toe zal overgaan de boel dicht te spijkeren. Spreken wij af dat wij met ons alien zullen zorgen dat de boel netjes blijft? Mocht U vandalen zien die zich aan minder- waardige baldadigheid overgeven, noteer hun namen en ga naar het politiebureau of neemt kontakt op mef de vereniging. Zij moeten zelf de schade betalen. Ten- slotte zou ik de jeugd willen vragen en zuiderling hoopt dat het helpt en dat hij in het vertrouwen niet be- schaamd wordt. Maak het ons niet lastig, laat de ramen heel en toon begrip voor het aanzien van jullie om geving. Zuiderling. Red. en adm. drukkerij van de Water van Beverenstraat 1 b-c - Schiedam Telefoon 67787-67763 Advertentietarieven op aanvraag. Kaboutertjes voor alle edities p. w., tot 20 woorden f 1.elk woord meer 10 cent, (geldt niet voor za- kenkaboutertips). Onze wijkbladen verschijnen in de gehele gemeente Schiedam en Oud-Mathenesse (R'dam), in een totaal- opl. van ruim 30.000 exemplaren, onder de navolgende namen Kethel-Nieuws, Mathenesser-Nieuws, Nieuw- land-Nieuws, Ooster-Nieuws, Wester-Nieuws en Zui- der-Nieuws. Nieuwland-Nieuws verschijnt wekelijks. Bank: N.V. Slavenburg's Bank, Schiedam Groonefcutn M - Ttt (26)< Alleeoverkoop van het beroemoe ZWiTSERSE ENICAR-HORLOGE Eigen reparatie atelier dus voerdeliger allerfijnste kwaliteit (van Frikki) Heerlijk mals braadkuiken 700 gr nu 2.79 Heerlijk mals braadkuiken 950 gr. nu 1.98 Heerlijk mals braadkuiken 1100 fir. nu 4.49 Palingworst, nergens zo lekker per 100 gr. Al geprobeerd? Slagerskoffie per pak 250 gram 99 C. 2e pak alleen deze week 85 C. Onderstaande bedrijven stellen op een aantal van deze nummers. welke zi) in hun etalages vermelden iets aantrekkelijks beschikbaar U behoeft slecttts te vergelljken of uw nummer hlermee overeenstemt. WETSTEIJN, Groenelaan 79 op 2 nummers een waardebon van 5.09 op 2 nummers een waardebon van 2.58 A. de JONG-Textiel, Yoornsestr.43 HHavend. op 2 nummers 1 waardebon A 5.GO op 2 nummers 1 waardebon a 2.SO BanketbakkeriJ KORPERSHOEK, BeiJerLstr. S7 stelt op 2 nummers 1 taart beschikbaar JANSEN'S Schoenen, Greenelaan 38 stelt 1 paar schoenen n. k. waarde 29.99 Th. ENGERING.Rubensplein 2 x f 5.boodschappen LOENDERSLOOT beuwp.. Hariastr. 20 en 43 4 x f 5.waardebon Gebr. CLARIJS, St. Liduinastraat 84 3 x f 10.boodschappen Het is voor Willem van West prettig regelmatig te kunnen schrijven over de aktiviteiten van de winkeliers uit onze omgeving. Zo is het ook nu weer het geval. In ons vorige blad heeft U uit de advertentie van de heer P. v. Mil in de Philips van Bourgondiestraat kunnen merken dat deze zaak is heropend. Dit zuivel- bedrijf heeft een gehele verandering ondergaan. De winkel is totaal gemoderniseerd en het geheel maakt een ruime lichte en overzichtelijke indruk van hetgeen dit bedrijf U te bieden heeft. Wij bieden dan ook bij deze het echtpaar onze gelukwensen aan met hun aan de eisen des tijds ingerichte zuivelbedrijf en wensen hen veel succes en goede zaken. Ook de firma Klein op de hoek van de Fabri- en van Beverenstraat heeft een verandering ondergaan. U weet wel de textielzaak met de enorme sortering. Juist de grote verscheidenheid van sortering noopte de firma tot uitbreiding. Nu zullen de kopers in de winkel hier niet zo veel van merken, maar toch komt de verandering de zaak ten goede. Men heeft namelijk achter de winkel een magazijn laten bouwen. Een opmerkzame wandelaar die door de Van Beverenstraat kwam zal het wel opgevallen zijn. Men moest altijd de goederen die bin- nenkwamen in de winkel zelf opslaan en dat gaf een wat rommelige indruk. Door het maken van een maga zijn, wat de firma met zijn enorme grote sortering echt wel nodig had, heeft men nu een grotere bedrijfsruimte gekregen en is de mogelijkheid aanwezig om in de winkel zelf de artikelen wat prettiger uit te stallen. Ook hier kan Willem niet nalaten om de firma Klein te complimenteren met de uitbreiding en bovendien dat zij er in geslaagd is het tot stand te laten komen net voordat de drukke decembermaand voor de deur staat. U merkt wel dat de winkeliers in West actief genoeg zijn om te trachten het voor het kopende publiek zo aangenaam mogelijk te maken. Men hoort zo vaak, het Westen is dood het leeft niet. Laat in ons Wester nieuws tot uitdrukking komen dat dit niet het geval is. Groenelaan 73 Telefoon 67125 Hout- board- en triplexhandel J. v. Gelder Fabristraat 88 tel. 62856

Zuider Nieuws | 1963 | | pagina 1