Bij ons in Zuid Schledamsche Cartonnagefabnek si Schaatsen met laarzen v.a. f 39,75 warme vachllaarzen Jansen's schoenen Verhagen's Slagerij Jaap voor kwaliteit en laag in prijs Jansen's schoenen voor LET OP Kz 1.049 2c Jaargang Nr. 28 Verschljnt eens per week dan n«tnnnnnnnnnfl« mmnnnai M MHuaawHHHuafuuHW aaaaaa a* »sr i* m i« »m aaaa wwataaacaiaiag nnltfannnnnHnnnn naannn ia mama» »aia nfanamaanin p SPORTHUIS TER BRAAK 1 Grote Markt 3 Tel. 68770 Led, dameslaarsjes vacht gev. .14,95 Led. dameslaarsjes met hakje 16,95 Heren solex laarzen wol voering 22,90 Alle maten Heren laarzen met vacht voering 32,90 Zie onze grote kollektie pantoffels WEL BETER NIET DUURDER! Groenelaan 38 - Tel. 61971 Hoogstraat 15 - Tel. 65733 ROZENBURGERPLEIN 5 - TEL. 66396 Voor de beste kwaliteit Vlees en vleeswaren Iglo diepvries vis Groente en fijne kippen Dit nummer heeft waarde 5,65 4,95 4,20 4,95 Groenelaan 35 Tel. 62.300 t 12 dec. 1963 zuider -nieuws hebben wij afgelopen week eerst druk ingepakt en daarna op Sinterklaasavond weer zenuwachtig uitgepakt. Wat is zo'n avondje toch gezellig als wij zo met de hele familie gezellig rond de tafel zijn geschaard. Zenuwachtige kleuters die amper de tijd hebben hun geurige chocolade- melk naar binnen te werken. Dan het gestommel op de deur -en het grote moment dat Sint Nicolaas de kamer binnenkomt. Spanning op de kindergezichten. Gezichten die door de grotere met voldoening bekeken worden Onze kleuters, die met gehele overgave voor Sint Nicolaas een liedje zingt. Wij verplaatsen ons in onze eigen kinderjaren en weten maar als te goed wat er in dat kinderhartje omgaat. Dan komt dat grote moment dat Sint Nicolaas vermanende woorden spreekt en de kleuter een brok in zijn keel weg slikt. Maar dan het grote moment waarop hij zijn pakje ont- vangt. Wat zou er in zitten. Zou een wens in vervulling gaan? Allen volgen de bewegingen van de kleuter nauw- lettend. Groot daarna de vreugde bij schenker, bij ont- vanger, als blijkt dat het pakje datgene bevat wat de uitpakker nu juist zo graag zou willen hebben. Helaas men zegt wel eens gezelligheid kent geen tijd, maar de tijd op zo'n avondje gaat snel en is op het moment dat u dit leest alweer een week achter de rug. Uit de inhoud van de advertenties uit deze krant blijkt alweer dat onze aandacht gevestigd wordt op het komende Kerstfeest. Ook dit feest heeft zijn bekoringen. Nog slechts enkele weken en dan is het al zo ver. Er wordt weer gepraat waar de kerstboom of het kerststalletje dit jaar in de kamer het beste zou kunnen staan. December is nu eenmaal de maand dat wij de feestdagen kort achter elkaar beleven. Zo gaat het ook met de aktie van de Middenstands- vereniging Schiedam-zuid. Zaterdag zal de geluidswagen weer rond gaan door onze straten en dan worden er weer kaarten uitgedeeld. Dan zal er de week later de kleur bekend worden gemaakt welko de bezitter van zo'n kaart recht geeft op een bezoek bij de Kerstman en het in ont- vangst nemen van een cadeau. Zuiderling geeft u dus een goed advies, wilt u in het bezit komen van een kaart, let dan op de geluidswagen die heel de middag door zuid rijd. Tien tegen een dat u een kaart van die mijnheer die de kaarten uitdeelt krijgt. De heer Jaspers weet ook wel dat uw peuter te klein is om in het gedrang een kaart te bemachtigen. Maar ik heb zelf gezien dat wanneer er een vader of moeder op een korte afstand met him kleuter staan te kijken hij de desbetreffende vader of moeder een kaart geeft. Heeft u uw best gedaan en toch geen kaart gehad, wat haast niet voor kan komen, dan krijgt u misschien op 'de zaterdag daarop nog een kans. Kaarten zijn er dan nog wel over. Dit was met Sint Nicolaas ook het geval en toen zijn er ook nog kaarten uitgedeeld. Hoe het met de ontvangst van de Kerstman gaat en hoe laat hij daar zal arriveren in de Groenelaan. Op de valreep bereikte mij nog een bericht van het bestuur van de vereniging Schiedam-zuid. A.s. zaterdag- middag vanaf een uur gaat de geluidswagen rond voor het uitdelen van kaarten. U behoeft dan maar even te vragen aan de winkelier of hij lid is van de vereniging, zo ja dan komt die wagen die middag voor de deur van die winkelier kaarten uitdelen. Ook al om juist in die drukke dagen voor de winkeliers het werk, die kaarten uitgeven, uit de handen te nemen. Bovendien geschiedt het dan zo eerlijk mogelijk en kan men het de winkeliers niet kwalijk nemen, als hij toevallig de goede kleuren niet heeft uitgedeeld. Veel succes ermee en tot volgende week. Zuiderling M Wij geven KES - Alle betaalzeg. worden aangen. Loonsverhoging zonder prijsverhogmg Kan dat? Het zou wel ideeaal zijn. Hoe zou dat moeten? Door de prestaties op te voeren (maar daar is een eind aan en het kan niet altijd). Of door andere factoren die de prijs bepalen te verlagen. Wat denkt u, zou dat kunnen? Onder het mom van reclame wordt nogal wat geld uitgegeven. Zijft die uitgaven en kosten-bei'nvloedende factoren altijd juist? Wat denkt u daar van? Van een bepaald soort papiertjes kunt u een pakje kopen voor 75 cent. Daarbij krijgt u een formuliertje. Als u dat ingevuld instuurd, ontvangt u een postwissel van 75 cent toegestuurd. Ditmaal kost dit pakje deze koper dus niets. Maar wat betaalt een ander en de eerste een volgend maal te veel? Red. en adm. drukkerij van de Water van Beverenstraat 1 b-c - Schiedam Telefoon 67787-67763 Advertentietarieven op aanvraag. Kaboutertjes voor alle edities p. w., tot 20 woorden f 1.elk woord meer 10 cent, (geldt niet voor za- kenkaboutertips). Onze wijkbladen verschijnen in de gehele gemeente Schiedam en Oud-Mathenesse (R'dam), In een totaal- opl. van ruim 30.000 exemplaren, onder de navolgende namen Kethel-Nieuws, Mathenesser-Nieuws, Nieuw- land-Nieuws, Ooster-Nieuws, Wester-Nieuws eri Zul- der-Nieuws. Nieuwland-Nleuws verschijnt wekelijks. Bank: N.V. Slavenburg's Bank, Schiedam jSWat kost het de fabrikant? ■Stel dat het geleverde pakje hem 40 cent kost. Daar komt 1 tdan bij het uitschrijven van een girobiljet, zeg 25 cent, I dan de postzegel 15 cent en dan de storting van 75 cent, j Dat er dan ook nog voor deze „reclame" propaganda gemaakt wordt op een vrij kostbare manier laten wij maar even buiten beschouwing. In elk geval is het zo dat als u een pakje voor niets koopt dit de fabrikant minstens op 1,35 komt. De reclame is dus het drievoudige van de waarde. Wie denkt u nu toch dat dit zal moeten betalen? Maar wat denkt u van deze vorm van reclame? Per stuk 75 cent. Nu als extra reclame 2 voor 1,47. Dat het vorige week per stuk maar 70 centjes kostte bent u misschien wel vergeten, maar lijkt deze reclame niet veel op ouderwetse marktmethoden? Zo van „hallo hier moet je bennen dat kost maar 8 cent, pak weg drie voor een kwartje". En hoe denkt u nu over al die gratis cadeaux bij pak- kingen? U hebt ze niet nodig, vraagt er niet om, gebruikt ze wel- licht niet eens. Nu ja, als men ze toch geeft, welja, maar u dacht toch niet dat die dingen niets gekost hebben. En cadeau krijgen? Of is het juister om te spreken van te veel laten betalen? En zo schret en schettert men maar door. Sinds wij in Nederland een wet hebben gekregen op het cadeaustelsel is een artikel bijna onverkoopbaar geworden als er niets bij wordt gegeven. Schiet de wetgever te kort? Zijn de fabrikanten fout door tegemoet te komen aan het verlangen van de consument? Onderstaande bedrljven stellen op een aantal van deze nummers. welke zij in hun etalagei vernielden iets aantrekkelijks beschikbaar U behoeft slechts te vergelljken of uw nummer hiermee overeenstemt. WETSTEIJN, Groenelaan 79 op 2 nummers een waarde ben van 5.00 op 2 nummers een waardebon van 2.5G A. de JONG-Textiel, Voornsestr.43 h. Havetid. op 2 nummers 1 waardebon 4 5.00 op 2 nummers 1 waardebon A 1.50 Banketbakkerij KORPERSHOEK, BeljerLstr. 57 stelt op 2 nummers 1 taart beschikbaar JANSEN'S Schoenen, Groenelaan 38 stelt 1 paar schoenen n. k. waarde 20.O0 Th. ENGERING,Rubensple In 2 x f 5.boodschappen LOENDERSLOOT bouwp., Marlastr. 10 en 43 1 I f 5.waardebon Gebr. CLARIJS, St. Lldulnastraat 84 3 x f 10.boodschappen 50 zegels extra Frambozen Bessen 100 zegels Red Jacket Sherry 100 zegel* Prospero Port 100 zegeln Cibrandos (Zoete Spaanse) 3.45 100 zegels Verloflikeur - Bessen - Schilletje 3,90 50 zegels Ceproni Vermouth 100 zegels Tafelwijn 3 flessen Levensmiddelen- en Zuivelbedrijf TEL. 491*1. n»6uur TEL.6M59

Zuider Nieuws | 1963 | | pagina 1