BIJ ONS IN ZUID ,,MULTIFLORA 37.50 BLOK Schiedamsche Cartonnagefabriek Hollandse Nieuwe Gundlach <Het itptettiy wetAettff tic Gezondheid is niet te koop, maar wel de] van Groenelaan 73 - Tel. 67125 KLEINBEELD CAMERA AVO-GARAGE Let op Jsf. 2085 5e Jaargang nr. 11 28 mei 1964 A-ioschijnt een» per 14 dagen mat tas 4 belicht tijden F 4 - blitz contact REMBRANDTLAAN 11 hoek Jan Steenstraat SO nieuwe VW's zonder chauffeur Open en gesloten bestelauto's 9 persoons busjes en luxe VW's Bokelweg 10 Tel. 140940 Schiedam bij het station Ketelaarstraat 9 Tel. 1334S0 Rotterdam bij de Baan Dit nummer heeft wsarde i t Onderstaandebedrijvenstellen op een aantal nummers van dit blad welke zij in hun etalage vermelden iets aantrekkelijks beschikbaar U behoeft slechts te vergelijken; of uw nn*umer hiermee overeenstemt r^j/r J. Brokllng Jan Vermeerstraat 9 a - Schiedam Telefoon 63 29 2 modern en artistiek bloemwerk bruidsbouquetten, versieringen, etc. zuider is het op 3 juni a.s. de grote dag van de tuttenclub. U weet, dat is de reisclub van een aantal huismoeders, uit ons midden. Zij hebben zich zelf deze naam toegemeten en zij schamen zich hierover in het geheel niet. „Laat dan maar denken dat wij tutten zijn, wij weten zelf wel anders." Dat zal ook ieder toe moeten geven die met de tutten club in aanraking komt. Deze vrouwen regelen alles zelf al moet ik zeggen dat het vooral mevr. Tollens is, die hiervoor het meeste werk verzet, trouw bijgestaan door mevr. Wienen. Iedere week wordt de contributie opgehaald en al jarenlang gaat men dan eens per jaar uit. De moeders hebben dan een snipperdag en vader moet het voor die dag zelf maar zien te rooien. Ken- nelijk hebben de mannen niet veel te vertellen want ieder jaar gaat de reis door en door het optreden van de vaders zouden zij wel eens zo'n uitstapje kunnen verhinderen, maar niemand die daar in de verste verte a an denkt. Zij gunnen him vrouwen die vrije dag van harte en zo hebben de vrouwen het weer voor elkaar gemaakt. Er zal op 3 juni in de Hagastraat op nummer 43 s mor- gens om 8 uur een modeme toeringcar voorrijden en dan gaat de tuttenclub op stap. Waarheen? Men gaat kris kras door Brabant en er staat de leden nog een ver- rassing te wachten. Wat zou dat kunnen zijn? zo vraagt r "7** men zich onderling af, men weet het niet. Zuiderling verkeert in het voorrecht het wel te weten, maar hij zegt het lekker niet. U zal het zelf allemaal wel zien. Eerst gaat men ergens in Brabant koffie met gebak gebruiken. Als middagmaal staat op het menu een uit- gebreide Brabantse koffietafel, met o.a. huzarensalade, luxe broodjes, krentebollen, boerenbrood wit- en bruin- brood. Voor de middag thee met cake, dan komt de verrassing en dan het diner. Hierbij zal het volgende op tafel komen. Soep, cotelet, gebakken aardappelen, ge- kookte aardappelen, opgemaakte salade, doperwten, sper- ciebonen, appelmoes, ijs met slagroom en tot slot koffie terwijl tijdens het diner wijn zal worden geschonken. U merkt wel, de dames weten wel wat hun toekomt die dag. Na het diner gaat men nog wat dansen en dan zal de thuisreis naar Schiedam-zuid weer worden aanvaard. Zijn er nu nog lezers die willen beweren dat vrouwen niets kunnen organiseren? Menige reisvereniging is ja- lours op het programma dat zij weer hebben versierd. Geloof maar dat de chauffeur als enigste man in het gezelschap die dag ook niet vergeten wordt. In ieder geval wens ik de tuttenclub op 3 juni veel mooi weer toe en heel veel plezier. De vrouwen hebben het best ver- diend. Zuiderling. HERENPYAMA extra mooi maten 48-58 14.98 Textielh. A. de Jong Groenelaan hk Beierlandsestraat DAMESPYAMA'S vanaf 7,98 Textielh. A. de Jong Groenelaan hk Beierlandsestr. HOGER SALARIS EN LAGERE PRIJZEN. Dat de laatste loonronde ons in staat gesteld heeft meer te kopen, meer welvaart te genieten kan moeilijk be- weerd worden. Toch heette het destijds dat de 10 verband hield met de gestegen welvaart. Wel heeft men toendertijd gezegd dat deze loonronde beslist gepaard moest gaan met een verhoging van de prestaties. Eigenlijk was dus die hele loonronde een vorm van prestatie vergoeding, die in vol (en blind) vertrouwen vooruit en aan ieder gegeven werd. Praktisch zijn echter alle prijzen vrijwel gelijktijdig (en niet zo'n klein beetje) verhoogd. Veel vertrouwen of verwachting van hogere prestaties heeft men dus kennelijk niet gehad en van geduld om af te wachten of en in hoeverre noodzakelijk tot prijs- verhoging moest worden overgegaan nog minder. Vriendelijk tegenover arbeider en gebruiker is dit niet te noemen. Dat het de sfeer om harder-beter-sneller te werken heeft bevorderd kan moeilijk gezegd worden. Nu kan men vragen: Kon de prestatie niet verhoogd worden? Kon met de beschikbare middelen en krachten niet meer bereikt worden? Duidelijk is het dat hier twee groepen zijn: de arbeider en de werkgever-fabrikant. Van de eerstgenoemde hoeft waarlijk geen hogere pres tatie verwacht te worden. Dit is bij voorbaat door het gebleken gebrek aan vertrouwen en de daardoor ge- kweekte sfeer onmogelijk geworden (gemaakt?) Men kan nu eenmaal moeilijk vragen om meer te doen als de waardering daarvoor alleen in schone beloften blijkt te zullen bestaan. En de andere groep? Laat ons niet afvragen of en in hoeverre al die prijs- verhogingen echt nodig waren, liever eens vragen of bij meerdere efficiency het prijspeil niet had kunnen dalen? Als men zegt dat het een nationaal belang is om alle krachten en middelen zo doelmatig mogelijk te ge bruiken dan mag hiermede toch niet alleen mee bedoeld zijn dat er door arbeiders harder gewerkt moet worden maar dient het produktie-apparaat in haar geheel toch onder de loupe genomen te worden. Red. en adm. drukkerij van de Water van Beverenstraat 1 b-c - Schiedam Telefoon 67787-67763 Advertentietarieven op aanvraag. Kaboutertjes voor alle edities p. w., tot 20 woorden f 1.elk woord meer 10 cent, (geldt niet voor za- kenkaboutertips). Onze wljkbladen verschljnen In de gehele gemeente Schiedam en Oud-Mathenesse (R'dam), in een totaal- opl. van ruim 30.000 exemplaren, onder de navolgende namen Kethel-Nieuws, Mathenesser-Nieuws, Nieuw- iand-Nieuws, Ooster-Nieuws, Wester-Nleuws en Zul- der-Nieuws. Nieuwland-Nieuws verschljnt wekelljks. Bank: N.V. Slavenburg's Bank, Schiedam Wanneer men dan echter ziet de stroom duplicaat ar- tikelen, de massa's overbodige en dus ongewenste art'- kelen, dan vraagt men zich toch wel eens ernstig af hoe het staat met dat plichtsbesef van grote en minder grote fflbrikflntcn. Wettelijk is het toegestaan dat men elkanders vliegen afsnoept, de wetgever is zelfs vandaag weer eens ge- brand op fellere concurrentie. Maar is daar het lands- belang en het volksbelang mee gebaat? Goed, een enkel individu weet, door het onttrekken van krachten aan de arbeidsmarkt - eij het gebruiken van kapitalen voor machines die overbodige dingen maken het bovrtven van fabrieken voor artikelen die dankzij geldverslindende reclames een ander van de plaats weten te dringen, wat meer te verdienen, maar is dat verantwoord? Gevraagd werd ieders medewerking om tot hogere pro- duktie te komen. Arbeiders werd gevraagd harder te werken, maar zou den H.H. fabrikanten ook niet een steentje kunnen bij- dragen? Hebben zij geen plichten? Plichten om door juist gebruik van het ter hunne be- schikking staande de prijzen te verlagen? Al die uit- breidingen, die nieuwe investeringen, het is toch met van het verlies? Heus de meerdere winsten zijn u wel gegund, maar zou het niet prettiger en langer vol te houden zijn als de consument werkelijk wat meer van een gestegen wel vaart zou genieten? Een beetje minder snelle uitbreiding, ietsje minder hooi op de vork nemen, ietsje verder dan het eigen neusje (en geldbuideltje) zien, zou dat de algemene welvaart en dus uiteindelijk toch ook die van de heren fabrikanten niet dienen? Kunst om vandaag enkele duizenden meer te verdienen is het misschien niet, maar het medewerken anderen het leven wat makkelijker te maken moet toch ook wat waard zijn. Misschien is het laatste wat moeilijker, maar dat het belangrijker is is de overtuiging van de tot medewerking vragende BOB. NASCHRIFT REDACT1E: Bob bekijkt deze soiale kwestie wel erg. eenzijdig. Veel van zijn beweringen kunnen door ieder weldenkend mens worden weerlegt. Wij laten dit graag aan onze geachte lezers over en zullen replieken gaarne plaatsen. WETSTEIJN, Groenelaan 79 op 2 nummers waardebonivan 2 BanketbakkerlJ Korpershoek, Beijerl.str.?57 stelt op 2 nummers 1 taart beschikbaar, Loendersloot, bouwp., Mariastraat] 20 en 41 4 x f 5,— waardebon Gebr. Clarijs, St. Liduinastraat 84 3 x f 10.— boodschappen A. de Jong, Groenelaan hoek Beierlandsesttaat 2x waardebon f 2.50 - 2x waardebon f 5., 2,50 -i i i i i -ii if Komt U eens kijken - Blllijke prijzen Uitsluitend 1e kwaliteit 11 11 i—a1 11 TEL. 69161. naSuureavmde TEL.6M59

Zuider Nieuws | 1964 | | pagina 1