BIJ ONS IN ZUID Plate ZOMERTIJD KOELKASTENTIJD RADIO ACTIEF 4!et frptettof wftfan fy'de Schledamsche A Cartonnagefabriek 13,95 Let op DRAAGBARE KOELBOKS CADEAU Gratis gelegd Woninginrichting SO nieuwe VW's zonder chauffeur Open en gesloten bestelaute's 9 persoons busjes en luxe VW's AVO-GARAGE 8414 Deze stunt is natuurlljk weer van 5e Jaargang nr. 12 11 juni 1964 Verschijnt eens per 14 dagen Dubbel Boucletapijt 130 cm br. 100 °/o Sisal Bokelweg 10 Tel. 150940 Schiedam bij het station Kelelaarstraat 9 Tel. 133450 Rotterdam bij de Baan N? Dit nummer heeft waarde!! Onderstaandebedrijvenstellen op een aantal nummers van dit blad welke zij in hun etalage vermelden iets aantrekkelijks beschikbaar U behoeft slechts te vergelijken of uw nnramer hiermee overeenstemt Bij aankoop van een koelkast ongeacht welk merk een afm. 22x36 cm hoogte 25 cm. In deze koelboks blijft de inhoud 24 uur koel. Ideaal voor weekend en vakantie Levering van alle merken o.a. Marfjnen - Zanussi - Naonis - Siemens - A.E.Q. Gemakkelijke betaling mogelijk vanaf f 299.OO Corn. Drebbelsfraat 7 Telefoon 15)6 04 zuider - nieuvts is het a.s. zondag ook vaderdag. Ja, u leest het goed, vaderdag. Dan is het de tweede zondag in juni en dat betekent vaderdag. Nu heb ik als „schrijver" van het mannelijk geslacht in het verleden altijd op de bres gestaan voor moederdag en nu komt het zo uit dat de krant enige dagen voor vaderdag verschijnt. Nu neem ik het op voor de vaders. De mannen die heel het jaar pezen voor het dagelijks brood. Nu zijn er vandaag aan de dag ook veel moeders die werken, dat is wel zo, maar vader levert toch wel het leeuwenaandeel. Nu zijn er nog vaders die naast hun arbeid zich thuis nog ver- dienstelijk maken met de nodige klusjes. Behangen, ver- ven, timmeren, enz., dat is fantastisch zeggen hun vrou- wen. Mijn man doet dat niet, zeggen weer anderen, maar is daarom uw man minder goed. Welnee, hij zal zich be- ijveren in de vereniging waar hij lid van is en een groot aandeel leveren in het gemeenschapswerk. Lid zijn van Eufonia, het gemengd koor en dan brengt hij wellicht verlichting bij ouden van dagen of in de ziekenhuizen, als zij daar met het koor regelmatig zingen. Ook dat is goed werk al merkt u dat dan niet. U bent vader dan een avond kwijt, maar ook dat werk is van niet te onderschatten betekenis. Vader is lid van een sportvereniging en offert zijn vrije tijd op ten dienste van de jeugd. Hij levert een aandeel ifi het junioren- voetbal, de jeugd van de straat en zij sporten. Dank zij de tijd die vaders hieraan besteden. Zuiderling weet zeker dat er maar heel weinig vaders zijn die niet een gedeelte van hun vrije tijd opofferen voor de doe-het-zelf-klusjes of op ander gebied. De meesten maken zich toch wel verdienstelijk op allerlei gebied en dan denk ik hier ook aan de verenigingen met een dienende taak zoals E.H.B.O. en Roode Kruis. Ja, u merkt wel, vaders verdienen vaderdag ten voile om gewaardeerd te worden. Al vindt u het niet eluk als hij zaterdags weg is bij de sport als leider, dan, dat v'ele kinderen dank zij het werk van uw man ontspar .ling vinden en dat moet u toch een bepaalde voldbening geven. Mag ik u nog wat adviezen geven voor het presentje voor vaderdag. Knutselaars kunnen wij een plezier doen met gereedschap. De vaders in verenigingswerk die veel vergaderen met een overhemd of een pracitige tafelaan- steker als die vergaderingen vaak thuis zijn. Wat dacht u verder van een armbandhorloge, een nuttig geschenk voor sportleiders. Bovendien is het voor vaders die in TEL. 69161. n. 6 our*.woods TEL.66.59 het bezit zijn van een autootje toch wel leuk als zij een plaid kregen of schoonmaak-artikelen. Ook sleutels voor het onderhoud van de auto is nuttig. Is Vader in verband met zijn werkzaamheden veel op straat? Dan is regen- kleding zeer op zijn plaats. U merkt wel, er is genoeg keus en dan heb ik lang niet alles opgenoemd. Zuider ling hoopt dat hij met deze beknopte gedachtengang wat heeft kunnen bijdragen in het belang van alle vaders en zegt nu eens echt, heb ik het overdreven, nee toch. Als u het niet met Zuiderling eens mocht zijn schrijf maar gerust naar de redaktie ten name van Zuiderling, van Beverenstraat 1, Schiedam. Wedden dat ik geen brieven krijg. U weet dat zuiderling in het verleden steeds over S.V.V. had geschreven als zij in het middelpunt van de be- langstelling stonden en misschien weet u ook dat ik een voorstander ben van fusie in Schiedam. Nu is Koens weer weg. En zo gaat het jaarlijks maar door. Er zijn mensen die zeggen S.V.V. hoeft de toekomst niet somber in te zien, wat zij hebben jeugd. Maar wat blijft er van over als het zo gaat? De krachten bundelen is daarom mijn advies en snel, de tijd dringt, ze gaan het overal doen in Nederland. Als wij in Schiedam een sterk elftal in het betaalde voetbal op de been kunnen brengen, staa wij er beter voor als in Vlaardingen en Rotterdam voor het nieuwe seizoen, want in Rotterdam denkt men niet aan fusies en daar zijn de krachten nog wel degelijk versnipperd en zal toch vroeg of laat daar ook de klappen komen. Vier clubs is daar ook te veel, maar ja, wat wil je. Feyenoord denkt er niet aan en Jos Coler de man van het betaalde voetbal in Nederland is oud bestuurslid en nu nog lid van Sparta, dus hij ziet ook liever de andere fuseren en Sparta niet en dat is ook het geval met Henk Zon, voorzitter van Excelsior. Hij loopt op recepties van andere clubs te progameren van fuseren maar geeft zelf het voorbeeld niet en wie kan Hogenboom vermurmen om Xerxes te laten fuseren. Hogenboom heeft toch veel centen en bij hem moet men dus ook niet zijn. Toch zal het in Rotterdam ook moeten gebeuren, maar dat is onze belang niet. Kom S.V.V., kijk vooruit, trapt de heilige huisjes om voor dat het te laat is en dat betreft uiteraard ook Hermes. Het Schiedamse publiek schreeuwt om beter voetbal in Schiedam en niet om spelersverkoop. Zuiderling. GROTE MARKT 19-21 SCHIEDAM - TEL. 67762 2800 m2 maubeltoonzalen 6 WETSTEIJN, Groenelaan 79 op 2 nummers waardebon van 5. 2 2,50 Banketbakkeri) Korpershoek, Beijerl.str. j?57 stelt op 2 nummers l£taart beschikbaar Loendersloot, bouwp., Mariastraatj 20 en 43 4 x 5.— waardebon Gebr. Clarijs, St. Liduinastraat 84 3 x f 10.— boodschappen A. de'Jong," Groenelaan'hoek Beierlandsesttaat 2x waardebon f 2.50 - 2x waardebon f 5. Red. en adm. drukkerij van de Water van Beverenstraat 1 b-c - Schiedam Telefoon 67787-67763 Advertentletarieven op aanvraag. Kaboutertjes voor alle editles p. w., tot 20 woorden f 1.elk woord meer 10 cent, (geldt niet voor za- kenkaboutertips). Onze wijkbladen verschijnen in de gehele gemeente Schiedam en Oud-Mathenesse (R'dam), in een totaal- opi. van ruim 30.000 exemplaren, onder de navolgende namen Kethel-Nieuws, Mathenesser-Nieuws, Nieuw- land-Nieuws, Ooster-Nleuws, Wester-Nieuws en Zui- der-Nieuws. Nieuwland-Nleuws verschijnt wekelijks. Bank: N.V. Siavenburg's Bank, Schiedam

Zuider Nieuws | 1964 | | pagina 1