Nieuws uit het Westen C. H U I Z E R „MDLTIFLOIU" MEDEDELING Jsfe 4kt wplettip wthkm fyde, Schledamsche Cartonnagefabriek haarden kachels gasfornuizen AVO-GARAGE Let op 715 5e Jaargang nr. 13 25 juni 1964 Verschijnt een» per 14 dagen J. Brokling GROENELAAN 57 - TEL. 68661 SO nieuwe VW's zonder chauffeur Open en gesloten bestelauto's 9 persoons busjes en luxe VW's BoKelweg 2-8 Tel. l£0940 Schiedam bij het station KOelaarstraat 9 Tel. I334S0 Rotterdam bij de Baan Dit nummer heeft waardel! FA. ELAN van Ruysdaellaan 27a - Telefoon 61520 voor luxe en huishcudelijke artikelen Wij geven K.E.S.zegels bij Uw aankopen. Reeds v.a. 1930 de beste In verband met de uitverkoop verschijnt het eerstvolgende nummer van dit blad op 14 JULI Daarna op 23 JULI en vervolgens weer eens per 14 dagen zteider - nieuws Het nieuws van het westen komt deze keer van het Rubensplein. Op de hoek van de Rubenslaan en het Rubensplein is een verandering tot uitvoering gekomen die het plein en in feite de omgeving daarvan ten goede is gekomen. Op dit punt is een prachtig filiaal gekomen van het zeer bekende „Bruidshuis". Dat deze naam dit pand met ere mag dragen komt ten voile tot uiting. Het is in een woord af wat hier tot stand is gebracht. In de etalages ziet men het al. Prachtige bruidstoiletten en kostuums voor de bruidegom staan hier ten toon gesteld. Als men de zaak betreedt komt men helemaal in de sfeer van feestelijkheid. De wanden zijn geheel met palissanderhout betimmert en de vloer is met prachtig rood tapijt bekleed en de leuke Franse fauteuiltjes passen hier verrassend goed bij. De achterkant van de etalages zijn met keurige vitrages gedrapeerd. Kortom de ruimte ademt de sfeer van de belangrijke en heuglijke gebeurte- nissen die de kandidaat huurders of kopers voor de grootste dag van hun leven, de trouwdag, te wachten staat. Nadat het Bruidshuis, met als eigenaars de heer en mevr. Volk, op de West Kruiskade, zijn eerste zaak opende, twintig jaar geleden, en daarna op de Pleinweg zijn eerste filiaal vestigde is men nu in Schiedam west gestart met het derde filiaal. Helaas kon mijnheer Volk deze belangrijke gebeurtenis niet meer meemaken. Twee jaar geleden, nadat hij de voorbereidende besprekingen had gevoerd om tot opening van deze vestiging in Schiedam over te gaan, is hij overleden. Mevrouw Volk heeft echter de wil van haar man doorgezet en het getuigt van door- zettingsvermogen en dat moge haar tot waardering strek- ken dat zij hier op bijzondere wijze in is geslaagd het plan dat zij samen hadden opgevat geheel en met sukses te realiseren. De gehele inrichting van de zaak is naar haar eigen ideeen uitgevoerd. Het zal voor de toekomstige bruidjes een eldorado zijn om hier uit zo'n grote keus en alles volgens de laatste mode uitgevoerde toiletten te zoeken naar het toilet van haar keuze, onverschillig of men deze koopt of huurt want beide is mogelijk. Voor de heren is dit anders. Zij kunnen hier alleen de kostuums voor alle voorkomende gelegenheden huren. De winkeliers en bewoners mogen zich gelukkig prijzen deze prachtige zaak die een sieraad voor de omgeving is op het Rubensplein in hun midden te hebben en ik wens mevr. Volk van harte welkom in Schiedam en met uw staf van personeel heel veel sukses toe en ik twijfel er niet aan dat het een sukses zal worden. Willem v. West. -ii ii ii- -i I ii- Jan Vermeerstraat 9 a - Schiedam Telefoon 63 29 2 modern en artistiek bloemwerk bruidsbouquetten, versieringen, etc. Komt U eens kijken? Uitsluitend 1e kwaliteit Billijke prijzen IJzerwaren en gereedschappen voor vakman en amateur KESzegels Onderstaande bedrijven stellen op een aantal nummers van dit blad welke zij in hun etalage vermelden iets aantrekkelijks beschikbaar U behoeft slechts te vergelijken "of uw nu timer hiermee overeenstemt WETSTEIJN, Groenelaan 79 op 2 nummers waardebon van 5,— 2 2.50 Banketbakkerij Korpershoek, Beijerl.str. £57 stelt op 2 nummers lftaart beschikbaar LoehderslootT bouwp., Mariastraat] 20_en 43 4 x 5.waardebon Gebr. Clarijs, St. Liduinastraat 84 3 x f 10.boodschappen A. de Jong, Groenelaan hoek Beierlandsesttaat 2x waardebon f 2.50 - 2x waardebon f 5.— Frins Halsplein la Telefoon 67832 K.W. MARS MUZIKALE SHOW. Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van het Vendel Schiedam van de Oranje Garde zal de komende K.W. Mars extra groots worden omgeven met muzikale show. De defileermuziek zal worden verzorgd door de Harmonie „Wilton Fijenoord" met drumband. Verder werken mee de drumbands „Excelsior", „Gusto" en „O.B.K." uit Schie dam, het Tamboerkorps „Ruim baan" uit Rotterdam, de drumband „Liberte" uit Vlaardingen, de Oranje Garde- bands uit Klundert en Leerdam, het R.K. Muziekgezel- schap „St. Radboud" uit Kethel alsmede de Tamboer- en Pijperkorpsen „Jong Holland" uit Zwijndrecht met het Junioren- en seniorenkorps. Op het Plantage-podium zal vanaf's middags vijf uur een feestprogramma worden gegeven waaraan diverse bekende artisten mee werken. Ook „Wilton-Fijenoord" zal een gedeelte van dit feestprogramma verzorgen terwijl de beide korpsen van „Jong Holland" uit Zwijndrecht de show zullen besluiten met een groots optreden wat te ca. half negen een aanvang zal nemen en dat ongeveer vijf kwartier in beslag zal nemen. Ingeschreven kan er worden voor individuele wandelaars aan de 8, 14, 20 of 25 km routes op de onderstaande adressen: J. H. F. v. d. Brugge, Vondellaan 52b en Ph. v. Oordt, Oldenbameveltstraat 79 te schiedam. JAC. A. BRUIJN GAAT RUST WAT OPENEN. Zaterdag 27 juni is het voor de famihe Bruijn dubbel feest. Zij zijn dan dertig jaar getrouwd en bovendien wordt dan op het complex Babberspolder, het gebied dat begrensd wordt door de Poldervaart vanaf de vijf Sluizen aan de Vlaardingerdijk tot aan de spoorlijn naar Vlaardingen en wat hoofdzakelijk is bestemd voor de volkstuintjes van de vereniging Klein Babberspolder, een uitspanning geopend die de toepasselijke naam krijgt „Rust Wat". Bij vele stadgenoten zal de heer Bruijn geen onbekende zijn. Jarenlang was hij eigenaar van de consumptietent aan de oude maaskant, u weet wel dat gezellige hoekje daar vlak bij de villa van Wilton. Helaas moest Bruijn zijn standplaats opgeven omdat Wilton deze grond nodig had in verband met uitbreiding van zijn bedrijf. Ook in de Beurs is de heer Bruijn geen onbekende. Zeker bij de tafeltennissers en de leden van de schietclub. Hij is hier bijna tien jaar pachter van het buffet van de Beurs. Jac. Bruijn is er nu dus weer in geslaagd om op een van die schaarse bekoorlijke plekjes natuur in onze stad een uitspanning te vestigen. Waar u „Rust Wat" precies kan vinden zal ik u vertellen. Het zal de wan delaars van deze omgeving en natuurlijk ook de houders van de volkstuintjes bekend zijn dat er achter de flats aan de Vlaardingerdijk tegenover de werf Wilton een pad is. Dit pad komt uit op de Poldervaart. Nu kan men langs de Poldervaart blijven lopen naar Spieringshoek, maar men kan ook dat bruggetje overgaan. Direkt als men nu dat bruggetje over is ziet men rechts daar van, voordat men op de tuinen arriveert, een knus hoekje en in dat hoekje heeft mijnheer Bruijn zijn uitspanning gevestigd. Wij hebben hem opgezocht en hij was volop aan het werk om alles voor a.s. zaterdagmiddag om twee uur klaar te hebben want dan zal hij de deuren voor de wandelaars en de werkers op de tuintjes openen om hen van dienst te kunnen zijn met de verkoop van koffie, frisdranken, een biertje of ijsje, of een hartig hapje. Een volmaakt rustig punt is het daar met een ruim uitzicht op de omgeving en het zal voor vele wandelaars een genoegen zijn hier een rustpunt te vinden waar het prettig toeven is. Het staat vast dat „Rust Wat" in een behoefte gaat voor- zien en wij wensen vanaf deze plaats de heer Bruijn met zijn gezin op de eerste plaats van harte nog vele jaren na die dertig jaren en veel sukses. Observator. Red. en adm. drukkerij van de Water van Beverenstraat J b-c Telefoon 67787-67763 Advertentietarieven op aanvraag. Kaboutertjes voor alle edities p. w., tot 20 woorden f 1.elk woord meer 10 cent, (geldt niet voor za- kenkaboutertlps). Onze wijkbladen verschijnen in de gehele gemeente Schiedam en Oud-Mathenesse (R'dam), In een totaal- opl. van ruim 30.000 exemplaren, onder de navolgende namen Kethel-Nieuws, Mathenesser-Nieuws, Nleuw- land-Nieuws, Ooster-Nieuws, Wester-Nieuws en Zui- der-Nieuws. Nieuwland-Nieuws verschijnt wekelijks. Bank: N.V. Slavenburg's Bank, Schiedam Schiedam TEL. 69141. iMkfluur Utvondt TEL.66459

Zuider Nieuws | 1964 | | pagina 1