BIJ ONS IN ZUID J. STRAATMAN r" JULTIFLORA" 4let it ptettiy wUtmtij/ile Schiedamsche Cartonnagefabriek AVO-GARAGE Let op 5e Jaargang nr. 15 23 juli 1946 Vorschijnt per eeni 14 dagen Waarom verder lopen, U kunt nu voordelig en vlakbij huis: Gereedschappen, Hang en sluit- werk, IJzerwaren, Tuingereedschap Dakbedekking, Gaas enz. kopen, bij Aleidastraat 144 b - Telefoon 61642 Schiedam J. B r 6 k I i n g Jan Vermeerstraaf 9 a - Schiedam Telefoon 6 3292 modern en artistiek bloemwerk bruidsbouquetten, versieringen, etc. Kwaliteiisslagerij M. J- v. d. WATER Heden reklame VERSE WORST 1,98 500 gr. Beierlandsestraai 39 - Tel. 69958 SO nieuwe VWs zonder chauffeur Open en gesloten b^stelauto'e 9 persoons busjes en luxe VW's Bokelweg 2-8 Tel. l£G940 Schiedam bij het station Ke^elaarstraat 9 Tel. 1334SO Rotterdam bij de 9aan Ms 46 Dit nummer heeft waardet! Onderstaandebedrijven stellen op een aantal nummers van dit blad welke zij in hun etalage vermelden iets aantrekkelijks beschikbaar U behoeft slechts te vergelijken of uw ni"umer hiermee overeenstemt WETSTEIJN, Groenelaan 79 zuider -nieuws behoort helaas voor Zuiderling de vakantie alweer tot het verleden engaat hij zich als eerste taak na de vakantie weer concentreren op onze vertrouwde rubriek. De thuiskomst was bepaald niet aangenaam wat het weer betrof. Zo rond half acht zaterdagavond trok de lucht behoorlijk dicht en was het nacht. De hemelsluizen werden wagewijd opgengezet en het water kwam in grote hoeveelheden naar beneden. Het was met recht noodweer en vele huizen in Schiedam kregen hier overlast van. Zo ook bij ons in Zuid waar diverse mensen hun vloer- bedekking zagen verdwijnen onder het water. Ook bij diverse woningen waarvan de bewoners met vakantie waren gegaan. Maar zoals het goede Zuiderlingen be- taamt werd hier toch de nodige hulp geboden voor zover men in huis kon. Het was wel duidelijk dat al dat water niet door de riolen en via de gemalen verzwolgen kon worden. Hier was niets tegen bestand. Tot laat in de avond en men kan wel zeggen tot in de nacht is de brandweer en gemeentewerken bezig geweest om putten die in de straten waren ontstaan af te dekken of hekken te plaatsen en de brandweer kon op geen plaatsen ge- noeg zijn om water uit kelders en huizen te pompen en televisieantennes van daken te verwijderen. Maar ja, het leed is weer geleden en het prachtige zomerweer is weer terug. De nat geworden spulletjes zullen dus wel snel drogen en fatale gevolgen heeft het niet gehad. Over het algemeen kan men nog wel stellen dat wij een prachtige zomer hebben en wij hopen van ganser harte, dat ook diegenen die nu met vakantie zijn of nog gaan, het ook mogen ondervinden. Mooi weer is noodzakelijk voor een goede vakantie Omdat men dan midden in de natuur kan rusten en wandelen en zo weer krachten kan verzamelen voor een jaar van werken. Het is feite- lijk een eigenaardig verschijnsel dat met vakantie gaan. Alle mensen willen iets anders. De mensen uit de stad trekken naar bossen of stranden en de mensen van het platte land komen naar de stad. De plattelanders vinden het leuk om veertien dagen in de stad op een flatje te zitten en de stedelingen zitten graag veertien dagen op een boerderijtje. Als men er maar uit is en niet hetzelfde als men gewend is. Wat te zeggen van het volgend ge- sprekje dat ik met een vakantieganger had. Deze vroeg aan mij waar ik vandaan kwam en ik zij uit Schiedam, het antwoord van die man was toen, dan gaat u weer terug naar net zo'n rotstad waar niets te genieten valt als ik want ik kom uit Leiden. Arme man, dacht ik, wat zal die het moeilijk hebben dat jaar en wat krijgt die een zware gang naar huis. Biedt immers niet de vakantie het genoegen er tussen uit te zijn, onverschillig waar, maar dan waar men het naar zijn zin heeft gedurende de vakantie. Had die man het thuis naar zijn zin zoals hij het in zijn vakantie had, dan hoeft hij ook niet met vakantie te gaan. Schiedam heeft toch ook zijn bekoorlijk- heden net zo goed als Leiden. Iemand uit de Veluwe of Brabant, Limburg, Friesland of Drente geniet van de Maasboulevard waar hij dagen kan zoet brengen en raak- onder de indruk van die zeekastelen die langs de Boule vard varen. Hoeveel vreemdelingen ziet men zomers foto's maken van onze havens, het zakkendragershuisje en molens. Wees eens eerlijk, u ziet er niets meer aan en daarom is Schiedam dan een rotstad. Dat wil er bij mij niet in, mijnheer uit Leiden en dat heb ik hem ook gezegd. Hij was het niet met mij eens en dat is maar goed ook want anders zou de wereld er raar uitzien als alle mensen het met elkaar eens waren, vind uw vriend i Zuiderling Komt U eens kijken? Uitsluitend 1e kwaliteit Billijke prijzen (Ingezonden mededeling) DANKBETUIGING Hoe schitterend gelegen is het plein van Edison, geheel opnieuw restaureerd beschenen door de zon. Door Schiedams vroede vader werd veel kosten niet gespaard, rustieke banken A.O.W. met sport en spel gepaard. Een schitterend artistiek geheel vol glorie kleur en klank, de zwoegers, mannen van de schop, mijn welgemeende dank. Omsloten door een rozenpracht in voile maneschijn, snuif ik de rozengeur tot veredeling van mijn brein. Mijn dichtaderen zwollen mijn waakhond drukte, plaste, had plots zijn voile aandacht voor 'n teef die hem verrastte. Een trefpunt is plein Edison voor Schiedams kale Jan, Bob, Hennie, Jantje, priprapree, die maken er wat van. steeds flirtend met de tieners doen zij vaak wat niet mag, De ingang van het schoolgebouw geheel in hun beslag, steeds pralend op hun brommers, vol charme, galant en fit, in maneschijn naar het sterrebos een griet als duozit. Voor plaatsing van het bovenstaand, mijnheer de redakteur, als kapper, koopman, dichter Koos in 't Frans „Jaques le Coiffeur". Koos de Kappers Showroom, enig in den lande, Jan Ruigrokplein 1, tel. 68587. Ongeregelde goederen worden ter verkoop in kommissie aangenomen en aan derden doorverkocht, tien procent van de koopsom wordt in mindering gebracht als kom- missieloon. Ruilen van postzegels, vreemde munten, geldbonnen, geschenkbonnen, muziek-instrumenten enz., tel 68587. Als u een goede sigaar wil kopen, Behoeft u heus niet ver te lopen. Sigarenmagazijn Fabri in het Westen, Daar bekomt u de allerbeste. U weet toch waar die zaak staat? In het Midden van de Fabristraat. Verschillende soorten, komt eens kijken, Ruime keus cigaretten, dat zal wel blijken. Ook souvenirs, aanstekers, tellen ook mee, U kunt ook meedoen met de toto van S.V.V. Bent u 's morgens vroeg, geen bezwaar, Wij staan om zes uur voor u klaar. Wij zijn weer van vakantie terug Red. en adm. drukkerij van de Water van Beverenstraat 1 b-c - Schiedam Telefoon 67787-67763 Advertentietarieven op aanvraag. Kaboutertjes voor alle edities p. w., tot 20 woorden f 1.elk woord meer 10 cent, (geldt niet voor za- kenkaboutertips). Onze wijkbladen verschijnen in de gehele gemeente Schiedam en Oud-Mathenesse (R'dam), In een totaal- opl. van ruim 30.000 exemplaren, onder de navolgende namen Kethel-Nieuws, Mathenesser-Nieuws, Nieuw- land-Nieuws, Ooster-Nieuws, Wester-Nieuws en Zul- der-Nieuws. Nieuwland-Nieuws verschijnt wekelijks. Bank: N.V. Slavenburg's Bank, Schiedam MIJNHEER DE REDACTEUR Het sukses wat ik heb met uw wijkbladen-editie over- treft het stadsblad en de dagbladen, temeer daar ik mijn wijsgerige en dikwijls hoogdravende inspiraties ook mede kan spuien. Als een gretig geestelijk voedsel voor de intellectuele lezers het dikwijls vaak moeilijke is een geschikt onderwerp. Als de opvolger van Meester Laos is ge'installeerd zal ik van de zitting kon doen door een persverslag. Koos de Kapper, tel. 68587, rechtskundig adviseur voor de enkelvoudige strafkamer. op 2 nummers waardebon van 5, 2 2.50 Banketbakkerij Korpershoek, Beijerl.str. 57 stelt op 2 nummers ljjtaart beschikbaar Loendersloot, bouwp., Mariastraat 20 en 43 4 x 5,— waardebon Gebr. Clarijs, St. Lidulnastraat 84 3 x f 10.boodschappen WANDELVERENIGING „SCHIEDAM-ZUID" Ja, Schiedam groeit, doch daarmede ook Sciedam-Zuid. S..V.V. is de Gorzen gaan verlaten, doch hopend niet om- gekeerd. Daardoor is voor de jeugd weer een deel van de sport verderop gegaan (we hopen altijd nog op een ver- binding Zuid met S.V.V.-terrein), doch ons streven blijft toch bij een sportvereniging in Zuid. Wat denkt u van een speeltuinvereniging met grote afgezette speeltuin op de Maasboulevard, waar heel Zuid lid van is? Doch laten we beginnen met een wandelsportvereniging (in afkachting van de speeltuinverengiing), die thans opgericht is onder de naam S.W.V. Schiedam-Zuid. Alle kinderen, die niet aan een wandelvereniging verbonden zijn, kunnen zich opgevel als zij pl.mu. acht jaar zijn. De contributie be- draagt 50 cent per week; vrij reizen, vrij inschrijfgeld en vrij uniform. Zij, die zich spoedig opgeven, kunnen nog naar de internationale vierdaagse. U kunt zich opgeven bij mej. Renee van Vliet, Burg, van Haarenlaan 927; Van Eyk, Newtonstraat 7 en bij H. de Smits, Beijerlandsestraat 36, alle te Schiedam. (EN NOG GOED BETAALD OOK) tel. 60500, na 6 uur 's avonds tel. 66459

Zuider Nieuws | 1964 | | pagina 1