J Een minderheid TH. SCH0LTE Schledamsche Cartonrtagefabrlek AVO-GARAGE vers gehakken baring 25c Let op i 5e Ja8rqanq nr. 16 4 aug. 1946 Varschijnt per een» 14 dagen SO nieilWC VW'S zonder chauffeur Open en gesloten bostelauto's 9 persoons busjes en luxe VW's Bokelweg 2-8 Tel. 150940 Schiedam bij het station Kclelaarstraat 9 Tel. 133450 Rotterdam bij de Saan EET NU Prima gehakken SCHOL EN LEKKERBEKJES Elke week VERSE PALING EN AAL Vrijdags en zaterdags vers gestoomde IJselmeerpaling bij GUNDLACH GROENELAAN 73 - TEL. 67125 A. de JONG BANKETOAKKERIJ Chocoladegebak per stuk0,30 Grote Bokkepoten per sfuk 0,26 Boterkoeken per stuk1,38 Koffiekoeken per stuk0,75 Javanaises per stuk0,38 Ar2 5880 Dit nummer tieeft waardetl Onderstaandebedrijvenstellen op een aantal nummers van dit blad welke zij in hun etalage vermelden iets aantrekkelijks beschikbaar U behoeft slechts te vergelijken of uw nmimer hiermee overeenstemt zuider-nieuws Onze mening over Zuid-Afrika steken we nooit onder stoelen of banken, het negerprobleem is voor ons geen probleem, maar in ieder geval heeft de zwakke partij het grootste gelijk, in dat geval de negers. Waartoe dit buitenlandse aanloopje zult u zich afvragen, ik hoop het u te mogen uitleggen. Regelmatig kiezen wij Schiedammers uit ons midden een gemeenteraad, met de bedoeling, dat zij voor ons aller wel en wee zorgen. Hiertoe geven wij een uit ons midden opdracht om dit naar eer en geweten te doen. Deze direct door ons gekozen burgers kiezen op hun beurt een dagelijks gemeentebestuur, de wethouders. Deze zijn de grote bazen over de diverse gemeentelijke diensten, welke ook weer direkteuren hebben enz. Hiermede wil ik aangeven, dat hetgeen de gemeente door middel van een of meerdere ambtenaren aan enkelen op- legt, uiteindelijk van ons alien komt. Hieronder zal ik een brief weergeven, die mij toevallig erg laat in handen kwam. Zij die zo'n brief ontvingen durfden deze niet aan de publiciteit bloot te geven uit angst voor represaille- maatregelen. De gedrukte brief, die aangetekend aan enkele tientallen Schiedammers werd toegezonden luidt als volgt. Schiedam, juni 1964 Hiermede bericht ik U, dat het in het voornemen ligt de krachtens de wet toegestane verhoging van de huur met 10 met ingang van 1 juli 1964 toe te passen op de door U van de gemeente Schiedam gehuurde bedrijfsruimte. Ik verzoek U mij per omgaande, doch uiterlijk 11 juli 1964 schriftelijk te bevestigen, dat U met de genoemde huur- verhoging akkoord gaat. Indien uit Uw antwoord of het uitblijven van Uw antwoord mocht blijken, dat XJ de thans voorgestelde huurverhoging niet aanvaardt, dan zie ik mij genoodzaakt ter voldoening aan de desbetreffende wettehjke bepalingen U namens de gemeente Schiedam de huurovereenkomst bij deze op te zeggen tegen 1 augustus 1964, onder gelijktijdige aanbieding van een nieuwe huurovereenkomst tegen de oude huur- prijs, vermeerderd met 10 Mocht de aanbieding van deze nieuwe huurovereenkomst door U niet worden aanvaard, dan zal de ontruiming Van het gehuurde onder vermelding en herhaling van het ge- dane aanbod worden gevorderd. Teneinde elk misverstand te voorkomen wijs ik U er ten overvloede op, dat U kunt volstaan met mij te berichten dat U met de huurverhoging van 10 akkoord gaat. De Direkteur van de Gemeentelijke Woningdienst Wat zou uw reaktie zijn, als u zo'n brief in de bus kreeg, terwijl deze nog aangetekend was bovendien? Als buitenstaanders, moeten we toch wel aannemen, dat als zo'n dreigbrief moet worden verzonden, er toch wel onmenselijke dingen schijnen te zijn gebeurd. Een schrij- ven van een deurwaarder is altijd nog honderd maal men- selijker. Immers, een aanhef zoals „Geachte huurder" kon er niet af, zelfs geen L.S. Het slot is niet minder fraai, zelfs het hoogachtend, of zoals in dit geval benodgide t.a.t. werd niet toegepast. Kunt u zich voorstellen, dat alle ontvangers van deze fraaie aangetekende brief door het dolle heen zijn? Ze voelen zich als misdadiger behandeld en wel door die- gene die als leverancier optreedt van een schaars mono- polistisch artikel, welke er elke willekeurige prijs voor kan vragen, ook al zou het een onverantwoordelijke fancyprijs zijn. Als u dit alles overweegt, kunt u zich voorstellen, dat geen winkelier het waagt officieel hiertegen te ageren. Hij kan zich dat zakelijk niet veroorloven. Er zijn vele zaken die pas drie jaar bestaan, bij aanvang f 130, per week huur moesten betalen, terwijl ze sinds de vorige huurverhoging al een huur van 7.200,— per jaar moeten opbrengen. Nu wordt dit dus 7.920,— en als het hen niet aanstaat vertrekken ze maar, wordt hen gezegd. Ware het niet, dat velen een inventaris van meer dan J 50.000,waardeloos zagen worden, waarvoor zij diep in de schuld steken, dan zou menigeen inderdaad gaan. Nu moeten ze wel zwijgen en ten koste van alles goede vriendjes blijven met hen, die alle macht ovei hen uitoefenen, immers de h'uur van zakenpanden is vrij en kan altijd weer opnieuw tot in het verre ongewisse worden opgetrokken. Ten bewijze geldt, dat thans voor de tweede maal in drie jaar de huur omhoog gaat. Ik hoop van harte, dat deze kijk op de zaak geheel fou- tief is en dat volgende week het nodige kan worden verklaard voor de zakelijke rust van velen, die met inzet van al hun energie een zaak opbouwen. Teunisse. Red. en adm. drukkerij van de Water van Beverenstraat 1 b-c - Schiedam Telefoon 67787-67763 Advertentietarieven op aanvraag. Kaboutertjes voor alle edities p. w„ tot 20 woorden f 1.—, elk woord meer 10 cent, (geldt niet voor za- kenkaboutertips). Onze wijkbladen verschijnen in de gehele gemeente Schiedam en Oud-Mathenesse (R'dam), In een totaal- opl. van ruim 30.000 exemplaren, onder de navolgende namen Kethel-Nieuws, Mathenesser-Nieuws, Nieuw- land-Nieuws, Ooster-Nieuws, Wester-Nieuws en Zul- der-Nieuws. Nieuwland-Nieuws verschijnt wekelijks. Bank: N.V. Slavenburg's Bank, Schiedam NO STOP WERKSOK- KEN 2e keus, kan een foutje inzitten.nu geen 4,95 maar in grijs 2,49 en zu/art slechts gjsy Uw kleding nooit meer zoek met onze merk- lettertjns 40 cent per doosje GROENELAAN hk. Beijerlandsestraat Rembrandtlaari hoek Jan Steenstraat 1 - Tel. 67981 DE BAAS Als hij aangenaam is Als hij ernstig kijkt Als hij jong is Als hij oud is Als hij drinkt Als hij niet drinkt Voor BATAVUS- UNION- FONGERS FIETSEN naar WETSTEIJN, Groenelaan 79 op 2 nummers waardebon van 2 5,_ 2.50 BanketbakkeriJ Korpershoek, Beijerl.str. 57 stelt op 2 nummers ljaart beschikbaar LoendersiooF,"~b ouwpT^l* ariastraat]^20 crT«J 4 x 5,— waardebon Gebr. Clarijs, St. Liduinastraat 84 3 x f 10..boodschappen is hij te familiair is hij kieskeurig is hij een zuurpruim weet hij niets is hij een sikkelap is hij een oude knul Als hij met iedereen praat is hij een gierigaard Als hij het niet doet is hij een roddelaar Als hij op zijn punten is hij verwaand staat is hij verwaand Als hij het niet doet is hij een sloddervos Als hij rondkijkt is hij een bemoeial Als hij het niet doet is hij een sufferd Als hij alles tracht moet hij de wijsheid van te schikken Salomo hebben Als hij zich zorgen maakt Zal hij spoedig malende over klachten zijn Hij moet geduld hebben als Job De huid van een olifant De sluwheid van een vos De moed van een leeuw Zo blind zijn als een potlood Zo zwijgzaam als een standbeeld Wat een man! Als u een goede sigaar wil kopen, Behoeft u heus niet ver te lopen. Sigarenmagazijn Fabri in het Westen, Daar bekomt u de allerbeste. U weet toch waar die zaak staat? In het Midden van de Fabristraat. Verschillende soorten, komt eens kijken, Ruime keus cigaretten, dat zal wel blijken. Ook souvenirs, aanstekers, tellen ook mee, U kunt ook meedoen met de toto van S.V.V. Bent u 's morgens vroeg, geen bezwaar, Wij staan om zes uur voor u klaar. (EN NOG GOED BETAALD OOK) tel. 60500, na 6 uur 's avonds tel. 66459

Zuider Nieuws | 1964 | | pagina 1