BIJ ONS IN ZUID Slagerij J. LENSVELD Koopt goede verf If Al CDAD l/CDC EEN ZWAARD VAN DAMOCLES? 4fet ptetCif vmkm fcfde, Schiedamsche Cartonnagefabriek SO nieuwe VW's zender chauffeur Open en gestoten bwMiuto'i 9 perseons busjes en lux* TW'i Ku Mki AVO-GARAGE ~~koopt kwaliteitsverf HL JlAil f Cm Kooptuwvttrfbij Dpogisterij van der SHAN croenelaan 30 Tel. 169751 3e JAARGANG No. 7 8 APRIL 1965 VERSCHIJNT IEDERE 14 DAGEN Opel Record - Caravan - Kadet Bokelwef 1-9 Tel. IS0949 Schiedam bij het station Ketolaarstraat 9 Tel. 13 34 SO Rotterdam bl| de Raan Smeert geweldig uit Zeer gemakkelijk te verwerken 3COOpt VALSPAR VERF U staat verste,d van het resultaat Q Grote sortcring VALSPAR AUTOLAKKEN meer dan ISO automerkkleuren vanaf f 4,5Q Q FA. ELAN van Ruysdaellaan 27a - Telefoon 261520 voor luxe en huishoudelijke artikelen kop en schotels v.a. 0.95 - K.E.S.zegels Een goede school is een 1e eis voor hel behalen van uw rijbewijs AUTORIJSCKOOL „DE JAGIR" (EN^NOG GOED BETAALD OOK) tel. 260500, na 6 uur 's avonds tel. 266459 zuider - nieuws Red. en adm. drukkerij van de water, van Beveienstraat ib-c. Schiedam. Telefoon 267787-267763 -Avertentietarieven op aanvraag. kaboutertjes: voor alle edities p.w.. tot 20 woorden f 1.75 elk woord meer 20 cent (geldt niet voor zakenkaboutertjes). Het lijkt wel of de tijd vliegt, het lijkt nog maar zo kort geleden dat ik u kon vertellen over de komende Paas- aktie, of de nieuwe staat al weer voor de deur. Weet u het nog die Paasaktie van vorig jaar, met die kaarten? Het bestuur vond dit zo'n sukses dat men besloot het weer op dezelfde wijze te doen als vorig jaar. Alle deel- nemende winkehers herkenbaar aan de Paashaas zullen weer kaarten uitgeven die u gratis krijgt als u daar de boodschappen doet. Op de kaart staat een zeer makke- lijk rebusje dat u moet oplossen en dan kunt u de kaart weer inleveren bij een van de deelnemende winkeliers. U moet dan wel uw naam en adres invullen dat begrijpt u wel. U mag zoveel kaarten inleveren als u wilt. De kaar ten moeten uiterbjk 15 april ingeleverd zijn en dan maar afwachten of u voor de Pasen een levensmiddelenpakket gewonnen hebt of een partijtje eieren, een taart of iets anders. U merkt dus wel dat de middenstandsvereniging Schie- dam-Zuid weer aktief is. En heeft u nog nooit iets ge wonnen, dan weet ik zeker dat u er bij bent, maar dan moet u ook meedoen. Wat mij betreft komen de winkeliers kaarten te kort. Dat geeft het bestuur en leden de sti- mulans dat him werk gewaardeerd wordt en dat zij op de goede weg zijn een hechte band te scheppen tussen winkelier en bewoner van zuid. Waarom zoudt u de boodschappen in de stad halen, nu blijkt dat wij van die aktieve winkeliers in ons midden hebben. Nu weet ik wel, dat alle winkeliers geen lid zijn, maar die komen nog wel. Het aantal leden wordt langzamerhand steeds groter en hoe groter de vereniging, hoe meer zij voor ons kan doen. Binnenkort is het weer Koninginnedag en dan zijn zij ook weer bezig om onze kinderen een prettige dag te bezorgen met verrassingen. In ieder geval kunt u aan de uitstekende Paashaas zien welke winkeliers er lid zijn, dat zijn er heel wat, let u daar maar eens op. Hieruit kan men tevens constateren dat voorzitter Crama en zijn medebestuurderen op de goede weg zijn. De vereniging is uit ons midden toch feitelijk niet meer weg te denken. Ja, en dan is het haast weer Pasen. Onze vrouwen zijn begeesterd door het mooie weer al aan de schoonmaak begonnen. Een plafond witten, behangen enz. Op deze plaats durf ik gerust te beweren dat de meeste mannen het nu niet naar de zin hebben. Zij vinden het maar een rommeltje thuis. Maar zet je er maar doorheen hoor. Moeder de vrouw siert het alleen maar, dat zij van een schoongemaakt huis houdt en wij mannen zorgen dan voor Pasen dat er iets extra's bij de koffie is en een bloemetje op tafel. Doen we dat, afgesproken dan en. ik wens u alien tenslotte een prettig Paasfeest toe. Hopelijk kunnen wij ons door het zonnetje laten koesteren aan onze on- volprezen Maasboulevard. Tot ziens daar. Zuiderling Frans Halsplein 1a Telefoon 267832 Reeds v.a. 1930 de beste kwaliteit en de billijkste prijzen OOK DIEPVRIEtPRODUKTEN De kritiek, die regelmatig door niet-Schiedamse in- gezetenen over onze geboortestad wordt uitgestort is lang niet mals. Als rasechte Schiedammers ergeren wij ons daarover, te meer, daar we de kritici eigenlijk ge- lijk moeten geven. Schiedam loopt aehter, wordt allerwege beweerd; recente gebeurtenissen bewijzen het steeds weer. De laatste tientallen jaren werd Schiedam steeds opnieuw gestraft met zelfgenoegzame bestuurders, waardoor economisch niet of te laat werd ingegrepen. Wat kunnen wij antwoorden, als men wijst op het feit, dat het inwonertal van Schiedam een aantal jaren niet groeit en al tientallen jaren ver aohterblijft bij de ons omringende steden? Waarom staat de vestiging van nieuwe industrieen hier bijna stil? We kunnen onszelf wel iets wijsmaken, maar in Schie dam staan we al geruime tijd stil. Niet alleen staan we stil, maar als gevolg van onze instelling gaan we niettegenstaande de grote mogelijkheden achteruit. Toch hebben we aktievere tijden gekend. Of zou er in ons traditionele stadje onbewust een mentaliteit heersen die elke aktiviteit in de kiem smoort? Zouden er namelijk te veel Schiedammers zijn, die een stadgenoot eventueel succes niet gunnen? Zou ons chauvinisme niet sterker moeten zijn? In oorsprong bestond Schiedam eerder dan Rotterdam. Schiedam greep geboden kansen steeds niet of greep aehter het net. Het voornaamste dat Schiedam tot aktiviteit dreef, was de voortdurende dreiging van het zwaard „Rotterdam", dat haar dreigde te an- nexeren. In de tegenwoordige tijd der publiciteit was dat direct na de oorlog al aardig gelukt. Er was geen enkel typisch Schiedams blad over; alle dagbladen kwamen uit Rotterdam. In dit totale vacuum werd in de jaren nadien voor- zien. Een Schiedamse gemeerfschap kwam tot leven. Een thans bekende Schiedammer richtte met voile medewerking van onder meer een thans bekende politieke figuur in zakelijke kringen, „Het Nieuwe Stadsblad" op. Van een stenciltje groeide dit blad tot Een vermeldenswaardige stunt was, dat enige uren later, op dezelfde dag, aan dezelfde zaken een pakje vleeswaren werd afgegeven met de reklameboodschap er bij, dat „Het Nieuwe Stadsblad" voor het beleg zorgde. Elsevier-omvang en zorgde er voor, dat het centrum van Schiedam met succes hier wist te houden. Het traditionele inkopen in Rotterdam werd ouderwets; de publiciteitskracht werd teruggedrongen. Enige maanden geleden bleek uit een opinie-onder- zoek dat de mentaliteit in Schiedam het mogelijk maakte om ook het grote Rotterdamse weekblad „De Havenloods" met economisch succes ook in Schiedam te doen verschijnen. Het Schiedamse zakenleven werd bewerkt om aan hun elgen teruggang mede te werken. Vier weken terug kregen alle mogelijke adverteerders van deze Havenloods een brood aangeboden, met de W1LLEM BROUWERSTRAAT 22 Schiedam Tel 26 28 64 Inschrijvingen en afspraken Winkel 9-6 u. Tel. .9-7_u1 reklameboodschap, dat zij voortaan (ingaande 18 maart) yoor het dagelijkse brood gingen zorgen. Zij schreven er echter niet bij, dat dit brood dan slechter belegd zou worden dan deze adspirant-klanten ge- wend waren. Een pikante bijzonderheid in de voorbereidende werk- zaamheden van De Havenloods was ook, dat zij onder de adverteerders een flinke loterij zou organiseren, en (schrik niet), een van Schiedams meest vooraan- staande gemeentelijke funktionarissen zit in de jury! Toen vorige week het eerste nummer van dit voor Schiedam nieuwe blad verscheen, moesten velen zich toch de ogen uitwrijven, toen zij op de voorpagina een foto ontwaarden van de eerder in dit artikel ge- noemde voorvechter in het zakenleven. De konklusies die hierover te trekken zijn, laat ik aan de ge'interesseerde Schiedamse zakenmensen over. Wij (de meeste lezers) hebben er wekelijks weer een pak krantepapier bij, waar we eventueel in kunnen neuzen om in Rotterdam onze inkopen te kunnen doen. Als we toch in Schiedam-centrum willen kopen, hebben we hopelijk nog lang „Het Nieuwe Stadsblad". Teunisse Naschrift redaktie. Bovenstaand artikel namen wij over uit het vorige num mer van Nieuwland- en Kethel-Nieuws. Daar de enorme reactie uitmaakte, dat de strekking van dit artikel vele Schiedammers uit het hart was gegrepen, meent de re daktie dit artikel aan de lezers van Zuider- en Wester- Nieuws niet te mogen onthouden.

Zuider Nieuws | 1965 | | pagina 1